Balıkesir' de şehit acısı

Balıkesir' de şehit acısı
Siirt’in Eruh İlçesi’nde dün akşam güvenlik güçlerine pusu kuran PKK teröristleri tarafından şehit edilen uzman çavuş Mesut Günay’ın (28), memleketi Balıkesir’in Çukurhüseyin Köyü’ndeki babaevine ateş düştü.
Dört yıldır Siirt'te görev yapan Günay'ın bir yıl önce Sabiha Günay (19) ile evlendiği ve çocuğunun olmadığı öğrenildi.
Siirt’in Eruh İlçesi’nden Görendoruk Köyü Jandarma Karakolu’na dün akşam (Salı) giden askerlere teröristler pusu kurdu.
 
Eruh’a 2 km. uzaklıktaki ormanlık arizide gizlenen teröristlerin askerlerin geçisi sırasında uzun namlulu silahlarla ateş açması sonucu uzman çavuş Mesut Günay şehit oldu. Askerlerin karşılık vermesiyle başlayan çatışmada şehit sayısı dörde yükseldi. Dokuz çocuklu bir ailenin en küçük ve tek asker ferdi olan Günay'ın ölümü Çukurhüseyin Köyü’nü hüzne boğdu. Köy Türk bayraklarıyla süslenirken, köylüler şehidin ardından ağıtlar yaktı. Şehidin babası Zeki Günay'ın 2004'de vefat ettiği öğrenildi. Anne Solmaz Günay (63), kızları Yıldız, Şirin, Cihan, Mihrican, Zülfü gözyaşı dökerken erkek kardeşleri Ali (40) ve Nevzat (38) metanetleri ile dikkat çekti. Şehidin kardeşi Devran Günay'ın da yıllar önce öldüğü öğrenildi.
 
HER ZAMAN NEŞELİYDİ
 
İzmir'de yaşayan ve kardeşinin ölüm haberini alır almaz köyüne gelen Nevzat Günay, “Mesut bizim ailenin en küçük çocuğuydu. Benim için kardeşten öte bir oğul gibiydi. Göreve başladığı günden bu yana Siirt'teydi. Sık sık görüşüyorduk. Her zaman neşeliydi, hayatı seven bir insandı. Terörden hiç konuşmazdık. En son 2.5 ay önce görüştük. Ne yazık ki şehit oldu. Arkasında 19 yaşında eşi kaldı. Artık terörün bitmesini ve akan kanın durmasını istiyoruz” dedi.Balıkesir Vali Yardımcısı Günay Özdemir ve İl Müftüsü Turgut Açari de Çukurhüseyin Köyü’ne gelerek aileye başsağlığı dileklerini iletti. Günay'ın cenazesi uçakla Diyarbakır'dan Balıkesir'e getirilecek. 9. Ana Jet Üs Komutanlığı'ndaki törenin ardından Çukurhüseyin cemevine getirilecek cenaze, köy mezarlığında toprağa verilecek. (NSK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com