Balıkesir - İzmir Yolu Kapandı!

Balıkesir - İzmir Yolu Kapandı!
Balıkesir'de etkili kar yağışı sebebiyle hayat durma noktasına geldi...

Vali Yılmaz Arslan, ana elektrik dağıtım trafosunda meydana gelen arıza yüzünden şehirde elektriklerin kesildiğini söyledi. Yüzlerce köye ulaşım sağlanamazken, Balıkesir-İzmir yolunun da trafiğe kapandığı öğrenildi.

Elektrikler kesildi
Balıkesir'de bu sabah saatlerinde başlayan kar yağışı şehirde hayatı felç etti. Etkisini artıran kar yağışı yüzünden şehrin her yerinde elektrikler kesildi. Vali Yılmaz Arslan, ana dağıtım trafosunda yoğun tipi sebebiyle arıza meydana geldiğini dile getirdi. Arslan, trafodaki arızanın onarılması için çalışmaların sürdüğünü kaydetti. Elektrik kesintisi sebebiyle şehir tamamen karanlığa büründü. Kar yağışının etkisini daha da artırması beklenirken, elektrik kesintisi Balıkesirliler'i olumsuz etkiledi.

İzmir ve Balıkesir'i bağlayan karayolunda trafik durdu
250 bin nüfuslu Balıkesir'de hayat durma noktasına gelirken, İzmir ve Balıkesir'i bağlayan karayolunda trafik yoğun tipi sebebiyle durdu. Balıkesir'in Çanakçı rampasında etkili olan kar yağışı yüzünden Balıkesirli sürücüler trafikte zor anlar yaşadı. Edremit istikametindeki Şapçı ve İzmir'in Aliağa ilçesine bağlantı sağlayan Savaştepe mevkileri de tamamen kapandı.

Yüzlerce köye ulaşım sağlanamıyor
900'ün üzerinde köyün bulunduğu Balıkesir'de yüzlerce köye ulaşım sağlanamıyor. Yetkililer, köylerin yüzde 80'inine araçla ulaşım sağlanamadığını bildirdi. Kızılay Balıkesir Şubesi, Balıkesir-İzmir karayolunda mahsur kalan vatandaşlara kumanya dağıtmaya başladı. Aileleriyle beraber otomobillerde yolun açılmasını bekleyen yolcular, Kızılay'ın dağıttığı sıcak yemeklerle karnını doyurdu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com