Balıkesir'de 85 yaşında organlarıyla umut oldu

Balıkesir'de 85 yaşında organlarıyla umut oldu
Balıkesir Atatürk Devlet Hastanesi'ne beyin kanaması tanısıyla 14 Mart'ta yatırılan ve beyin ölümü gerçekleşmesiyle ailesi tarafından organları bağışlanan Ali Işık (85), iki kişiye hayat verecek.

Bursa Acıbadem Hastanesi'nden gelen, Prof. Dr. Remzi Emiroğlu başkanlığı'nda 3 kişiden oluşan ekip, Işık'ın karaciğeri ve böbreklerini alıp Bursa Uludağ üniversitesi Tıp Fakültesi'nde ve Bursa Acıbadem Hastanesi'nde yatan hastalara nakledecek.

HABERİN VİDEOSU İÇİN TIKLAYIN!

Balıkesir'in Savaştepe İlçesi'ne bağlı Mecidiye Köyü'nde çiftçilik yapan ve doğaseverliği ile tanınan 85 yaşındaki Ali Işık, geçtiğimiz çarşamba günü şiddetli baş ağrısı şikayetiyle Balıkesir Atatürk Devlet Hastanesi'ne götürüldü. Doktorlar, Işık'a beyin kanaması tanısı koyup yoğun bakıma aldı.

Tüm uğraşlara rağmen Işık'ın bugün beyin ölümü gerçekleşti. Oğulları Danıştay Tetkik Hakimi Şaban Işık, Abdullah ışık, kızları Ergül Gündüz, Ümmügülsüm Şahin, babalarının organlarını bağışlamayı kararlaştırdı. Aldıkları kararı anneleri Nazmiye Işık'a bildirdi. Nazmiye Işık'ın da çocuklarının aldığı kararı onaylaması üzerine harekete geçildi.

Balıkesir Atatürk Devlet Hastanesi Organ Nakli Koordinatörleri Dr. Bekir Akdemir ve Sağlık Memuru Fuat Çöken, yapılan organ bağışını ülke geneline duyurdu. Bursa Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi ve Bursa Acıbadem Hastanesi'nde böbrek ve karaciğer bekleyen iki hastaya organların uyumlu olduğu tespit edildi. Bursa'dan Prof. Dr. Remzi Emiroğlu başkanlığın'da 3 kişiden oluşan ekip, saat 20.30 sıralarında, Balıkesir Atatürk Devlet Hastanesi'ne geldi. Işık Ailesi'ne bağış için teşekkür eden ekip, operasyona girdi. Dr. Bekir Akdemir, Işık'ın böbrekleri ile karaciğerinin alınacağını, bir böbreğinin Bursa Tıp Fakültesi Hastanesinde, bir böbreği ile karaciğerininde Bursa Acıbadem Hastanesi'nde bekleyen bir diğer hastaya nakledileceğini söyledi.

"HİÇ BİR ŞEYİN İSRAF OLMASINI İSTEMEZDİ"

85 yaşında hayata gözlerini yuman Ali Işık'ın oğlu Şaban Işık, "Babam yaşamı boyunca hiçbir şeyin israf olmasını istemezdi. Dilerim ki organlarıda birilerine hayat verir, onların vücutlarında can bulur. İnşallah onlara faydası olur, onlar sevinirler. Hiç düşünmediğimiz anda babam hayata gözlerini kapadı. Belki organ bağışını bilmiyordu. Kardeşlerimle birlikte düşündük. Kararımızı annemize söyledik. Memnun oldu, hiç tereddüt etmeden onayladı. Çok iyi olacağını söyledi. Hiçbir şeyin israf olmamasını isteyen babam bilseydi, organ naklini o da isterdi" diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com