Balyoz davası başladı

Balyoz davası başladı
Balyoz davasında bugün görülen duruşmada sanık avukatları duruşmaya katılmıyor...


Hasdal'dan Basın Mensuplarına Mektup

Balyoz davasının Hasdal Cezaevi'nde bulunan muvazzaf sanıklarından 46'sı, ortak bir mektup hazırlayarak basın mensuplarına gönderdi.

Balyoz davasının Hasdal Cezaevi'nde bulunan muvazzaf sanıklarından 46'sı, ortak bir mektup hazırlayarak basın mensuplarına gönderdi. Mektupta, 14 aydır tutuklu bulunduklarına dikkat çeken sanıklar, bu durumun 'hukuksuzluk'tan kaynaklandığını iddia etti.

Hasdal Cezaevi'nde tutuklu bulunan, aralarında Koramiral Mehmet Otuzbiroğlu ve Koramiral Kadir Sağdıç'ın da bulunduğu 46 sanık, ortak bir mektup hazırladı. Mektuba isimlerini yazıp imzalarını atan sanıklar, bu mektubu basın mensuplarına gönderdi. Seslerini basın mensupları aracılığı ile duyurmak isteyen sanıklar, mektupta, 14 aydır Hasdal Cezaevi'nde tutuklu bulunduklarını belirtti. Bu durumu 'hukuksuzluk' ile açıklayan sanıklar, "Haksız olarak özgürlüğümüzden mahrum bırakıldık." dedi.

Tutukluluklarına gerekçe gösterilen dijital verilerin maddi delil kabul edilemeyeceğini ileri süren sanıklar, savunma haklarının ellerinden alındığını öne sürdü.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com