Balyoz davası tez konusu oluyor

Balyoz davası tez konusu oluyor
Balyoz davasında haksızlığa uğrayan albayların ‘Er Mektubu Görülmüştür’ kitabı ilk haftada 50 bin sattı. Albaylara gönderilen mektuplardan derlenen kitapta tez için izin isteyen bile var.

Balyoz davasında 16-20 yıl hapis cezası alan kurmay albayların yaşadığı haksızlıklar tez konusu oluyor. ‘Er Mektubu Görülmüştür’ kitabında yer alan mektuplarda birçok kişi albaylara destek olmak için adeta çırpınıyor.

237 askerin 3 yıldır haksız yere yattığını savunan Hava Kurmay Albay İsmet Çınkı, “Bu millet bu ayıbı bitirdi. Bu, zaferin türküsüdür. Bestecisi Türk halkıdır. Bu Türk halkının 2’nci uyanışı, 2’nci Gezi’dir” diyor. Kitabı okuyamayacaklar için mektupların seslendirildiği bir CD yapılması planlanıyor. Mektupları tiyatroya uyarlamak isteyen de var, belgesel yapmak isteyen de. Yale Üniversitesi’nden bir öğrenci de mektup göndermiş, doktora tezi için izin istiyor.

Maltepe Askeri Cezaevi’nde Balyoz davasından en azı 16 yıl hapis alan kurmay albaylar günlerini kendilerine gönderilen 1,5 milyon mektuba cevap vererek geçiriyor. Albay İsmet Çınkı bir mektupta okuduğu “Sanmasınlar yıkıldık/ Sanmasınlar diz çöktük/ Bir başka bahar için/ Sadece yaprak döktük” dörtlüğünü paylaşarak “Her şerden bir hayır doğar, buradan da zafer türküsü çıkacak. Onun için ümitliyiz.” diyor.

Kurmay albaylar her şeye rağmen yeniden yargılanma umutlarını koruyorlar. 1 Mart’ta Caddebostan’da yapılacak ilk imza gününde, gelirini Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’ne bağışlayacakları kitaplarını kendileri imzalamak istiyorlar. (MRE)

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com