Balyoz Davası'nda 'acı' tahliye!

Balyoz Davası'nda 'acı' tahliye!
Balyoz Davası'ndan 18 yıl hapis cezasına çarptırılan Tuğamiral tahliye oluyor...

Balyoz Davası'ndan 18 yıl hapis cezasına çarptırılan hastalıktan dolayı tahliye oluyor.  Balyoz Davası'ndan 18 yıl hapis cezasına çarptırılan ve akciğer kanseri nedeniyle Yedikule Göğüs Hastalıkları Hastanesi'nde tedavi gören tutuklu Tuğamiral Cem Aziz Çakmak'ın (50) hastalığından dolayı infazının altı ay ertelenmesi kararı verildi.

Hakkında geçici süreliğine tahliye kararı verilen Çakmak'ın ilk geceyi kızı Tuğçe Çakmak Kara'nın evinde geçireceği, daha sonra da Ankara GATA'da tedavisine başlanacağı öğrenildi.
Silivri Cezaevi'nden hastalığı nedeniyle 14 Ocak 2014 günü Yedikule Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edilen emekli Tuğamiral Cem Aziz Çakmak hakkında hastalık teşhisini içeren bir rapor hazırladı. Raporda Çakmak'ın akciğerinde kitle tespit edildiği, hastalığının 4. evrede olduğu ve hastanın radyoterapi ve kemoterapi tedavisini eşzamanlı olarak onkoloji servisinin bulunduğu bir hastanede yatarak sürdürülmesinin uygun olacağı belirtildi. Bunun üzerine Çakmak'ın avukatı infazın ertelenmesi için savcılığa başvuruda bulundu. Savcılığın talebi üzerine Adli Tıp Kurumu, incelediği raporu 31 Ocak 2014 günü onaylayarak Bakırköy İnfaz Savcılığı'na gönderdi.

HASDAL'DA DÜĞÜN

Cem Aziz Çakmak'ın kızı Tuğçe, 29 Eylül 2013 tarihinde Yasin Kara ile Üsküdar Evlendirme Dairesinde nikahlanmıştı. Tümamiral Çakmak, kızının nikahına büyük bir çelenk göndermişti.
Kırmızı ve beyaz karanfillerden yapılan çelengin ortasında ise, kocaman bir denizci çapası işareti vardı. Çelengin üstünde "Canım kızıma mutluluklar" yazıyordu. Tuğçe Çakmak, çelengi gördüğünde gözyaşlarına boğuldu. Yeni evli çift nikahtan sonra soluğu Hasdal Cezaevi'nde aldı. Cezaevindeki bir saatlik sembolik düğünde tutuklu tüm komutanlar bir koridor oluşturdu, Tuğçe ve Yasin içinden yürüdü. Orkestrası tutuklu komutanlardan oluşan kısa düğünde Tuğçe, babasıyla dans ederek hayalini gerçekleştirdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com