Balyoz Davası'nda şaşırtan olay

Balyoz Davası'nda şaşırtan olay
Balyoz Davası'na izleyici olarak gelen MHP'li Yeniçeri, Engin Alan'a milletvekili rozeti taktı.

Balyoz Davası'na izleyici olarak gelen MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri, 12 Haziran seçimlerinde partisinden milletvekili seçilen tutuklu sanık emekli Korgeneral Engin Alan’a milletvekili rozeti taktı. Yeniçeri ve Alan izleyiciler tarafından alkışlandı.

İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen Balyoz Davası'nın 67. duruşmasında sanık ve avukatların sözlü ve yazılı talepleri alındı.

Öğleden sonra duruşmaya katılan MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri de sanık avukatlarının bulunduğu bölümde duruşmayı izledi.

Duruşmaya verilen arada MHP’den milletvekili seçilen Balyoz davasının tutuklu sanığı emekli Korgeneral Engin Alan’a milletvekili rozeti, duruşma salonunda MHP milletvekili Özcan Yeniçeri tarafından takıldı.

Bu sırada duruşma salonunda bulunan sanıklar ve izleyiciler, Alan’ı ve Yeniçeri'yi alkışladı.

Rozeti takan Özcan Yeniçeri, bunu bireysel olarak düşündüğünü, partinin bu konuda alınmış ortak bir kararı bulunmadığını söyledi.

"Alan'ın tahliye edilmesini bekledik"

Yeniçeri, “Egemenliğin kayıtsız şartsız milletin olduğunu, egemenliğin kayıtlı şartlı özel yetkili mahkemelerin olmadığını vurgulamak istedim" dedi. Alan'a 7 ay sonra milletvekili rozetinin takılması konusuna da değinen Yeniçeri, Engin Alan'ın tahliye edilmesini beklediklerini ancak tahliye edilmemesi üzerine mahkemede rozeti taktığını ifade etti.

Söz alan avukatlar, 249 tutuklu sanık için tahliye talebinde bulundu.

Mahkeme heyeti talepleri değerlendirmek üzere duruşmaya ara verdi. (NSK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com