Balyoz sanığı Albay klonlandı mı?

Balyoz sanığı Albay klonlandı mı?
Balyoz’da sanık yakınlarının delillerdeki çelişkilerin dikkate alınmamasına isyanı sürüyor.
Balyoz Plan Semineri’nin yapıldığı tarihlerin de içinde olduğu 23 Ekim 2002-28 Ağustos 2003 tarihleri arasında, görevli olarak gittiği Roma’da yaşayan ve Türkiye’ye hiç girip çıkmadığı halde 18 yıl ceza alan Deniz Kurmay Albay Yaşar Barbaros Büyüksağnak’ın eşi Güliz Büyüksağnak, “Bundan sonra susmamaya kararlıyız, bizi hiçbir kuvvet sindiremeyecek. Biz eşlerimizin haklılığını anlatmayı bir onur mücadelesi olarak görüyoruz” dedi.
 
Soruşturulan tarihlerde Türkiye’de olmayan albayın eşi soruyor: Klonlanmadığına göre!
 
Söz konusu tarihlerde, eşinin Roma’da diğer ülkelerin subayları ile birlikte gözlemci subay olarak görevlendirildiğini ve Roma’da evlerini tutup orada yaşadıklarını ifade eden Güliz Büyüksağnak, “Yurtdışında olduğu ve Türkiye’ye hiç giriş çıkış yapmadığı, Emniyet Müdürlüğü Pasaport Şube Müdürlüğü’nden alınan belgeyle de kanıtlandığı halde, mesaj hazırlamış, toplantıya katılmış, Ankara koordinatörü olarak suçlanıyor ve Özden Örnek’in terfi listesinde ismi geçiyor. Benim eşim klonlanamayacağına göre, pasaport şubeden ‘Roma’dan Türkiye’ye hiç giriş yapmamıştır’ dendiğine göre, savcı mütalaasında nasıl böyle bir iddiada bulunuyor bunu anlamış değilim” diye konuştu. Eşinin tutuklanmasının ardından şoke olduklarını, ancak hemen toparlandıklarını ifade eden Büyüksağnak, cuma günkü karardan sonra da daha güçlü olacaklarını ifade etti. Büyüksağnak, “Nasıl Kurtuluş Savaşı’nda kadınlar erkekleri için mermiler taşıyordu ben şimdi kendimi öyle hissediyorum” ifadelerini kullandı. “Bu süreçte mahkeme heyetinin çok acımasızca davrandığını gördük” diyen Büyüksağnak, eşinin adına ilişkin şu çelişkiyi dile getirdi:
 
“Eşimin doğduğu hastanede, o gün hastanede doğan erkek çocuklarına Yaşar, kız çocuklarına neyse onu koyuyorlar. Eşimin nüfus kâğıdına yazıyorlar, ama eşim o ismi hiç kullanmıyor ve Deniz Harp Okulu’na girdikten sonra hiçbir belgesinde Yaşar adı kullanılmıyor. Barbaros Büyüksağnak olarak geçiyor. Ne zaman ki, vatandaşlık numaraları çıktı, 2007 yılından sonra, o zaman eşimin Yaşar adı kullanılmaya başlandı. Ama 2003 yılında hazırlandığı iddia edilen dijital belgelerde eşimin adı Yaşar Barbaros Büyüksağnak olarak geçiyor. Bütün Deniz Kuvvetleri’nin bütün belgelerinde eşimin adı Barbaros Büyüksağnak olarak geçiyor. Deniz Kuvvetleri’nde Binbaşı Yaşar Barbaros diye biri yok.” (NSK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com