Balyoz sanıklarından ilk açıklama

Balyoz sanıklarından ilk açıklama
Balyoz Davası sanıkları, kararların açıklanmasının ardından Avukat Hüseyin Ersöz aracılığıyla bir açıklama yaptı.

 Sanıklar, "Devletimizin bu düzmece davada Türk Silahlı Kuvvetleri'ne karşı emperyalist güçlerle Cumhuriyet düşmanlarının kurduğu komployu görememiş olması kabul edilemez bir zaafiyettir" dedi.

-"KOMŞUDA İNSAN HAKLARI İHLALLERİNİ ÖNLEMEYE ÇALIŞAN DEVLET, KENDİ ORDUSUNA KARŞI HUKUKSUZLUĞU ÖNLEYEMEDİ"-

Avukat Hüseyin Ersöz sanıklar adına açıklamasında yaşanan hukuksuzluk ve vicdansızlık karşısında, her seviyede sessiz ve kayıtsız kalanların, utanç duyacaklarını bildirdi. Ersöz, "Komşu ülkelerdeki insan hakları ihlallerini önlemeye çalışan ve onlar için hak, hukuk ve özgürlük isteyen devletimiz, maalesef kendi ordusuna karşı yapılan insan hakları ihlallerini, haksızlıkları ve hukuksuzlukları önleyememiştir. Devletimizin bu düzmece davada Türk Silahlı Kuvvetleri'ne karşı emperyalist güçlerle Cumhuriyet düşmanlarının kurduğu komployu görememiş olması kabul edilemez bir zaafiyettir" dedi.

Diğer taraftan devletin bu komployu görmüş ve sessiz kalmayı tercih etmişse durumun daha da vahim olacağını belirten Ersöz, sanıkların mesajını şöyle bitirdi:

"Aziz Türk Milleti emin olsun, bizler vatanımıza, milletimize, devletimize ve bayrağımıza asla ihanet etmedik. Vicdanımız tertemiz. Bizlerin değişmez Başkomutanı Mustafa Kemal Atatürk'tür ve onun manevi mirası olan akıl ve bilim yoludur. Bunu hiçbir güç değiştiremez. Vatan sağolsun. Saygılarımızla."

Açıklamayı, Abdullah Can Erenoğlu, Rıdvan Ulugüler, Gürbüz Kaya, Bilgin Balanlı, Rıfat Durusoy, Özden Koçer, Derya Ön ve daha birçok sanık imzaladı. 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com