Balyoz Sanıklarının Yakınları Yol Kesti!

Balyoz Sanıklarının Yakınları Yol Kesti!
Balyoz Davası'nda 163 asker hakkında verilen tutuklama kararına tepki gösteren yaklaşık 100 kişilik subay yakını tutuklamalara yol keserek tepki gösterdi..

Tarihi tutuklama kararı şok etkisi yaratırken çok sayıda asker yakını dün sabah saatlerinde Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi önünde buluştu. Yaklaşık 100 kişilik grup, Çıran Caddesi'ni trafiğe kapatarak slogan attı. Daha sonra grup adına bir açıklama yapan avukat Şule Nazlı Eroğlu Erol "Yargılananların hiç birinin darbeci olmadığına inandığım için buradayım. Sırf bu davada Deniz Kuvvetleri'ndeki amiral, kurmay albay ve albayları temsil ettiğim için tehditler alıyorum. Açıkça ofisime gelip beni tehdit ediyorlar. Allah'a bir can borcumuz var buradan herkese duyuruyorum. Amerika'dan hakkımda iftira içeren yayınlar yapmaya başladılar. Hhukukun bittiği yerdeyiz" dedi.

"TÜRK ORDUSU İSTEDİĞİ ZAMAN DARBE YAPAR"
Emekli Deniz Kurmay Albay Reşit Çağın ise Balyoz Davası'na ilişkin belgelerin gerçek olmadığını iddia ederek, bu delillere dayanarak tutuklama yapanların hain olduğunu ifade etti. Çağın " 14 yaşında askeriyeye girdik ve en erken 51 yaşında emekli olduk. Dağda teröristle savaşanlar şimdi teröristsiniz diye bu devletin hapishanelerinde tutuklanıyor. Emperyalizmin oyunudur bu. Kendisi batmamak için Ortadoğu'yu karıştırmaya devam ediyor. Bunun için de en güçlü ülke Türkiye. Türkiye'yi ele geçirmek için iki yol var birincisi onlara uygun iktidar, iki o iktidara direnmeyecek bir ordu planı. Türk ordusu istediği zaman bu ülkede darbeyi yapar. Bu işle oynayanların da canın okur. Kimse orduyu kötüleyemez kimse orduya kağıttan kaplan diyemez" diye konuştu.

"ÜLKEDE EZAN OKUNUYORSA ORDU SAYESİNDE"
Çağın, "Bu ülkede bu ezanlar okunabiliyorsa bu orda sayesindedir. Ordu hiçbir zaman dinsiz değildir. Kışlaların içinde camii var. Gemilerimiz direğinde Kur-anı Kerim var. Komutan 'Bismillah vira' diye başlar denize. Bizim ordumuz dini kullanıp siyaset yapmıyor. Görevini yapıyor görevini yapmak en büyük ibadet ve vatanını sevmektir"dedi.

ALBAY KARDEŞİ İSYAN ETTİ
Tutuklanan Albay Semih Çetin'in kardeşi Serdar Çetin de tutuklama kararı karşısında sessiz kalmayacaklarını vurguladı. Çetin,"Dokuz çuval belge var deniliyor. Bu belgeler gazeteler dergiler bu davaya konu olan uydurulmuş CD'lerdir. Tutuklanan sayısı 163, davada ismi geçenlerin sayısı ise binlerce. Bu davanın içinde geçenlerin sahte olduğu ortaya konulmasına rağmen TSK hukuksal anlamda müdahil değil midir ? Abdurrahman Dilipak müdahil oluyor da TSK hukuksal olarak müdahil olamaz mı?" dedi.Açıklamaların ardından alkışlarla tempo tutan sanık yakınları "Türkiye laiktir, laik kalacak", "Susma sustukça sıra sana gelecek" şeklinde sloganlar attı. Eylem sebebiyle Çırağan Caddesi'nde uzun araç kuyruğu oluşurken, bazı sürücülerin kornalarına basarak eyleme tepki gösterdikleri gözlendi.

ORDUEVİ ÖNÜNDE PROTESTO
Sayıları 300'ü bulan İşçi Partililer, Fenerbahçe Orduevi önünde toplanarak, Balyoz davasındaki tutuklama kararlarını protesto etti. Orduevinden çıkan bazı subay eşleri de alkışlarla kalabalığa destek erdi. Basın açıklaması okuyan İşçi Partililer, orduevi önündeki caddeyi bir süre trafiğe kapattılar.

İstanbul Kadıköy'deki Fenerbahçe Orduevi'nin önünde toplanan yaklaşık 300 kişilik grup, slogan ve alkışlarla tepkilerini dile getirdi. Partililer, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan aleyhine sloganlar attı. Kalabalık, orduevinin önündeki caddeyi basın açıklaması sırasında bir süre trafiğe kapattı. Caddeden geçen bazı araçlar da klakson çalarak gösteriyi destekledi. Orduevini gören bina sakinleri de pencelerine Türk Bayrağı asarak gruba destek verdi.

Orduevinde kalan bir ailenin küçük çocuğu da gösteriyi izlerken objektiflerimize takıldı. Orduevinde kalan emekli subayların yakınlarının da destek verdiği gösteri grubun İstiklal Marşı okumasının ardından olaysız sona erdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com