Balyozcu Paşalara Avukat Kampanyası

Balyozcu Paşalara Avukat Kampanyası
Balyoz sanığı subayların avukat masrafları için TSK'da yardım kampanyası yapıldığı ortaya çıktı. Bunun için toplantı düzenlendiği ve ortaya çıkan ses kaydında az para yardımı yapan subaylar eleştiriliyor...

Balyoz sanığı subayların avukat masraflarının karşılanması için Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) bünyesinde yardım kampanyası başlatıldığı ortaya çıktı. Yeni Şafak'ın ele geçirdiği ses kaydı ve belgeler, kampanyaya destek için bazı komutanlıklarda toplantılar düzenlendiğini ortaya koydu.
Balyoz operasyonlarının geçtiğimiz şubat ayında başlamasıyla birlikte çok sayıda generalin tutuklanmasının ardından bazı komutanlıklarda yardım seferberliği başlatıldı. Isparta Eğirdir Dağ Komando Okulu'nda da Balyoz sanıkları için yardım toplantısı yapıldığı ortaya çıktı. Okul Komutanı Kıdemli Albay Fikri Kısar olduğu sanılan kişi, yaptığı toplantıda subay ve astsubaylara sanıkların durumunu aktararak para yardımında bulunmalarını istedi. Sanık komutanların maaş sıkıntısı yaşadığını anlatan Albay Kısar, eski 1. Ordu Komutanı emekli Orgeneral Çetin Doğan'ı kastederek,"Arkadaşlar ordu komutanının tuttuğu avukat 180 milyar para istemiş. Hâlihazırda görevde olan arkadaşlarımızın ve komutanlarımızın da maaşları yarı yarıya düştü. Tutuklu olduğu için, yarı yarıya düşmüş. Bunu komutanlarınız herhalde iletmiştir. Bu bağlamda bir yardım kampanyası düzenleyelim dedik" diye konuştu.

5 TL BİLE VERMEDİNİZ

Albay Kısar olduğu iddia edilen kişi, toplantıya katılan genç subayları para vermeye ikna etmek için tarikatları örnek gösterdi. "Biliyorsunuz bu tür yardımlaşmaları tarikatçılar da yapıyor" diyen Kısar, yardım kampanyasına destek olmayan ya da az para veren subayları şu sözlerle eleştiriyor: "Ama listeleri inceledim baktım bazı arkadaşlar birçoğu 5 lira vermiş, bazı arkadaşlar o 5 lirayı da vermemiş. Arkadaşlar düşmez kalkmaz bir Allah, yarın hepimizin başına gelebilir. Böyle bir kampanya düzenlenmiş."

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com