Ban Ki-mun endişelerini belirtti

Ban Ki-mun endişelerini belirtti
BM Genel Sekreteri Ban Ki-mun, derin endişe duyduğunu ve Türkiye'yi gösterdiği itidal dolayısıyla takdir ettiğini bildirdi.
BM Genel Sekreteri Ban Ki-mun'un, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ile yaptığı telefon görüşmesinde, Türk askeri uçağının düşürülmesinden derin endişe duyduğunu ve Türkiye'yi gösterdiği itidal dolayısıyla takdir ettiğini bildirdiği öğrenildi.
 
BM Sözcülüğünden verilen bilgiye göre Genel Sekreter Ban, Bakan Davutoğlu ile yaptığı telefon görüşmesinde, Türk askeri uçağının düşürülmesinden ve özellikle de bu olayın bölge için olabilecek ciddi etkilerinden derin endişe duyduğunu bildirdi.
 
Genel SekreterinDavutoğlu'na, hem Türkiye'yi, olayın ardından gösterdiği ilk tepkisindeki itidalden dolayı hem de Türkiye ile Suriye'nin ortak arama operasyonu yürütmelerini takdir ettiğini söylediği de belirtildi.
 
BM Sözcülüğü, Genel Sekreterin, Türkiye'nin ve Suriye'nin durumu diplomatik yollarla ele almayı sürdürmelerini istediğini kaydetti.
 
Genel Sekreter Ban'ın BakanDavutoğlu'na, düşüncelerinin kaybolan pilotların aileleriyle olduğunu ifade ettiği ve bu zor şartlarda BM'nin duruma yardımcı olabilecek her türlü desteği vermeye hazır olduğunu söylediği de bildirildi. (SNK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com