Ban saldırıyı kınadı

Ban saldırıyı kınadı
Birleşmiş Milletler (BM) Güvenlik Konseyi, ''Ortadoğu'daki gelişmeler ve Filistin sorununu ele almak'' üzere toplandı.

Mısır'ın mektubu üzerine BM Güvenlik Konseyi Başkanı, konsey üyelerini acil olarak toplantıya çağırdı. Türkiye saatiyle 04.00'te başlayan kapalı oturumda ''Ortadoğu'daki gelişmeler ve Filistin sorununun'' ele alındığı bildirildi.
 
Ban saldırıyı şiddetli şekilde kınadı'
 
Öte yandan, BM Genel Sekreteri Ban Ki-mun, Mısır Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi ve İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ile telefonla görüştü.
 
Netanyahu ile gerçekleşen görüşmede ise Ban, ''Gazze'den ayrım gözetmeksizin yapılan roket saldırıları'' ile İsrail'in Hamas'a yönelik operasyonundan duyduğu endişeyi ifade etti. Görüşmede, Gazze'den roket atılmasını ''şiddetli şekilde kınadığını'' vurgulayan Ban, İsrail'den ölçülü tepki vermesini ve yeni bir şiddet döngüsüne neden olacak reaksiyonlardan kaçınmasını istedi.
 
Rice, İsrail'i destekledi
 
New York'ta acil olarak toplanan BM Güvenlik Konseyi'nin toplantısında ABD'nin BM Daimi Temsilcisi Susan Rice, ''Hamas'ın ve diğer terör örgütlerinin İsrail halkına yönelik başvurduğu şiddetin hiçbir haklı gerekçesi olmadığını'' söyledi.
 
Rice, ''İsrail'in diğer uluslar gibi bu tür saldırılara karşı kendini savunma hakkı olduğunu'' belirterek, ''Sorumluların hemen bu menfur eylemlere son vermelerini istiyoruz'' dedi. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com