"Bana göre yolsuzluk..."

"Bana göre yolsuzluk..."
Erdoğan'ın yolsuzluk tarifi akıllara durgunluk verecek cinsten

Türkiye yolsuzluk davası, ayakkabı kutularından çıkan paralar, internete düşen ses kayıtları ile çalkalanırken Başbakan Erdoğan'ın yolsuzluk yapanları korumasının sebebi anlaşıldı. Erdoğan verdiği bir röportajda yolsuzluğun tanımını yaparak; " Yolsuzluk dendiğinde şunu anlarım; devletin kasası soyuluyor mu soyulmuyor mu?" dedi.

Yaşanan herşeyi paralel yapı ve cemaat komplosu olarak adlandıran Erdoğan kendini ve bakanlarını aklamak için sık sık devletin kasasından çalınan birşey olmadığını ileri sürdü. "Aslında şu anda hükümetimiz art niyetlerle hazırlanmış bir senaryoyla karşı karşıya. Bu senaryo ne yazık ki tamamı ile hükümetimize bir darbe yönelimine ait bir senaryo ve bu senaryo tutarlı değil. Söylenenler, iftiralar... Hiçbirisinin devletin kasasından alınan ve çalınan herhangi bir şey olmadığına kesinlikle inancım var. Bizi şu ana kadar başarılı bir şekilde getiren süreç de budur." diyen Erdoğan adı geçen kişiler arasında dönen paraların verilme sebebinin devlet imkanlarını o şahıslara tahsis etme olduğuna dair ise hiçbir açıklamada bulunmadı.

"AYAKKABI KUTUSUNDAKİ PARALAR HALK BANKASI'NIN DEĞİL"

Halkbank Genel Müdürü'nün evinden çıkan kutularca parayla ilgili de ilginç bir savunma yapan Erdoğan; "Ben yolsuzluk dendiğinde şunu anlarım; devletin kasası soyuluyor mu soyulmuyor mu? Ayakkabı kutusu içerisinde söylenen olaylar, Halk Bankası’ndan alınan ya da soyulan para değildir. Bu Halk Bankası biz iktidara gelmeden önce görev zararı kaydeden bir bankadır. Şu anda ise Balkanlar'ın, Avrupa’nın kârlı bankalarından bir tanesidir. Bunları görmemezlikten geliyorlar." dedi. (MRE)

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com