BANDIRMA GENÇLİK VE SPOR VAKFI GENEL KURULU YAPILDI

BANDIRMA GENÇLİK VE SPOR VAKFI GENEL KURULU YAPILDI
BANDIRMA GENÇLİK VE SPOR VAKFI GENEL KURULU YAPILDI

BALIKESİR - Balıkesir'in Bandırma ilçesinde, başkanlığını Belediye Başkanı Sedat Pekel'in yürüttüğü Gençlik ve Spor Vakfı'nın olağan genel kurulu toplantısı yapıldı.
Vakfın kongresi belediye nikah salonunda gerçekleştirildi. 78 üyesi bulunan vakfın ilk toplantısında yeterli çoğunluğun sağlanamaması sebebiyle ikinci oturum çoğunluk aranmaksızın gerçekleştirildi. Genel kurula 26 üye katıldı. Divan başkanlığını Hayri Erdem'in yaptığı genel kurulda faaliyet raporunu okuyan Vakıf Başkanı Sedat Pekel, dönem içerisinde 401 bin lira olan vakıf gelirlerinin 251 bin lirasının Bandırmaspor'a aktarıldığını söyledi. Pekel, Bandırmaspor'un finansmanı için kurulan vakfın hedefinin gençleri kötü alışkanlıklardan uzak tutmak olduğunu belirterek, "Bizler gelirlerin adaletli bir şekilde dağıtılması için çaba gösterdik" dedi.
Konuşmasında vakıf gelirlerine de değinen Başkan Pekel, vakfa ait arazi üzerine inşa edilen ve ilk ihalesi 47 yıllığına gerçekleştirilen ve yönetim kurulunun çabaları ile 37 yıla düşürülen AVM'nin aylık 13 bin dolar olan kirasının yüzde 75'lik bölümünün Bandırmaspor'a, diğer bölümlerinin de amatör spor kulüplerine verileceğini söyledi.
Pekel, "Dönem boyunca ilçede bulunan amatör spor kulüplerine katkılarda bulunduk. Gelirlerimiz bu amatör kulüpler arasında adil bir şekilde dağıtılmaya devam edecek" şeklinde konuştu.
Genel kurulda söz alan Bandırma İlçe Milli Eğitim Müdürü Şakir Demirhan, Bandırma genelinde 6 pilot okulun seçilerek uygulamaya koyulan proje kapsamında öğrencilerin yeteneklerinin belirlendiğini, bunların içerisinde sporun da yer aldığını belirterek, "İlçemizde yaklaşık 4 bin öğrenci var. Milli Eğitim Müdürlüğünün ve bu öğrencilerimizin şimdi bu vakfa ihtiyacı var" diyerek vakıftan kendilerine katkıda bulunmasını istedi.
Demirhan, Bandırma'da öğrencilerin her yıl il genelinde dereceye girdiklerine işaret ederek, "Her yıl Bandırmalı öğrencilerimizden spor dalında il genelinde 1'inci ve 2'inciler çıkıyor, ama baktığınızda Bandırmaspor'un alt yapısından yetişen Bandırmalı çocuklarımız yok. Bunun sebebi alt yapı eksikliğidir, ilgisizliktir" dedi.
Yapılan genel kurulda verilen önerge ile yönetim kurulu asil ve yedek üyelikleri 9 kişiden 5 kişiye düşürülürken, görev süresi ise 2 yıldan 3 yıla uzatıldı. Genel kurulda yapılan tek listeli seçimlerde Sedat Pekel, Metin Yalçınkaya, Burhan Timur Odaman, Ruşen Tosun ve İhsan Şen yönetim kurulu üyeliklerine seçildi.
Kaynak: İHA

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com