Banka tüketiciyi tehdit etti

Banka tüketiciyi tehdit etti
Bankanın kredi kartı aidatını yargıya taşıyan tüketici bankadan gelen tehdit karşısında şoke oldu.

Müşterisi olduğu bankanın talep ettiği kredi kart aidatını yargıya taşıyan Y.S. adlı tüketici bankanın “Dilekçeni geri çekmezsen kredi kartını iptal ederiz” tehdidi ile karşılaşınca şoke oldu.

Tüketiciler en çok bankaların kendilerinden talep ettiği kredi kart aidatı ve hesap işletim ücretlerini hakem heyetlerine taşıyorlar. Bankalar hakem heyetlerine gelen davaların artması ile bu durumu engellemek için kendilerince bir yöntem geliştirdiler.

KARTINI BLOKE EDERİZ!

Kredi kartı ekstresinde yıllık kredi kartı aidatının kesildiğini gören Y.S., kart aidatını geri alabilmek için  İstanbul Üsküdar Hakem Heyeti’ne başvurdu. Asıl şikayet ise bundan sonra başladı. Şikayetçi, banka ile yaşadığı ilginç olayı sikayetvar.com’a gönderdiği şikayetinde şöyle dile getirdi:

“Banka kullandığım kredi kartıma yıllık kredi kartı aidatı kesti. Kredi kartı alırken ben kart aidatı istemediğimi belirtmiştim ve onlar da alınmayacağı teminatında bulunmuşlardı. Kredi kartı hesap özetimi incelediğimde ise adeta şok oldum. Bankayı ücretin iadesi için aradım, kabul etmediler. Ben de kart aidatını geri alabilmek için Üsküdar Hakem Heyeti’ne başvurdum. Başvuru yaptıktan sonra bankadan bir yazı geldi. Bankadan gelen yazıda ‘Hakem heyetine başvurunuzu geri çekmez iseniz kartınız bloke edilecektir. Kartınızın bloke olmaması için kart aidatınızı ödeyiniz. Hakem heyetine başvurunuzdan vazgeçmeyi kabul ediyorsanız vazgeçtiğinizi belirten bir faks gönderiniz’ yazıyordu. Tüm harcamalarımı kredi kartımdan yapmış olmam nedeniyle bloke olursa tüm borcu bir anda ödeyemeyeceğim için vazgeçtiğimi belirttim. Bankanın tehdidi ile hukuk mücadelemden vazgeçtim.”

İKİNCİ TEKLİF

Kredi kartı aidatı için hakem heyetine başvurmaktan vazgeçen Y.S. bankanın kendisine gönderdiği ikinci yazı ile şaşkına döndü. Banka bu sefer yıllık aidatının alınmaması için en az 2 faturanın otomatik ödeme talimatı verilmesini söyleyerek zorla işlem yapmaya çalıştılar.(MUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com