Bankacılık askeriyeden daha hiyerarşiktir

Bankacılık askeriyeden daha hiyerarşiktir
Dünya Doğayı Koruma Vakfı (WWF) Türkiye Başkanı ve Garanti Bankası eski Genel Müdürü Akın Öngör, Afyonkarahisar'da 'Benden Sonra Devam' isimli kitabıyla ilgili söyleşi yaptı.

Dünya Doğayı Koruma Vakfı (WWF) Türkiye Başkanı ve Garanti Bankası eski Genel Müdürü Akın Öngör, Afyonkarahisar'da 'Benden Sonra Devam' isimli kitabıyla ilgili söyleşi yaptı.
Afyonkarahisar Sanayici ve İşadamları Derneği (AFSİAD) tarafından davet edilen Dünya Doğayı Koruma Vakfı (WWF) Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Akın Öngör, 'Benden Sonra Devam' isimli kitabı ile ilgili söyleşisi, Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Ahmet Necdet Sezer Kampusü Atatürk Kongre Merkezi'nde gerçekleştirildi. Söyleşiye Vali Yardımcısı Ahmet Ertürk, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, AKÜ Rektör Yardımcıları, ATSO Başkanı Hüsnü Serteser, AFSİAD Başkanı Şükrü Demirayak, işadamları ve öğrenciler katıldı.
Söyleşide sadece kendisinin değil ekip olarak yakaladıkları başarıların öyküsünü kitapta aktardığını belirten Öngör, Garanti Bankası Genel Müdürü oluşunun hikayesini anlattı. İşadamı Ayhan Şahenk ile 9 kez kahvaltıda buluştuğunu söyleyen Öngör, 'Genel Müdür olmadan önce 9 kahvaltılık bir sınavdan geçtim. Ayhan Bey, beraber yaptığımız kahvaltılarda beni ölçtü ve bir sınavdan geçirdi. Sonra da 'Seni genel müdür yapmayı düşünüyorum' dedi. Genel müdür olduğum zaman yapacaklarımı dört sayfalık bir rapor halinde kendisine sundum. Beğendi ve ben de genel müdür oldum' dedi.
BANKACILIK ASKERİYEDEN DAHA HİYERARŞİKTİR
Genel Müdürlüğü döneminde yaklaşık 6 bin kişilik personel yapısını değiştirdiklerini belirten Öngör, şunları söyledi: 'İngilizce bilen personel sayısı arttı ve iş süreçlerini yeniden düzenledik. Daha birçok başarıyı yüzlerce hatta binlerce ekiple yaptık.'
'Bankacılık askeriyeden daha hiyerarşiktir. Bankacılıkta böyledir. Biz bu yapıyı kaldırdık' diyen Öngör, 'Üst yönetim alt yönetime talimat verir ve işler böyle yürürdü. Ancak hep beraber, birlikte yönetmemizin daha iyi olacağını söyledim. Bankayı hep beraber yönettik' ifadelerini kullandı.
Yaklaşık iki saat süren söyleşi sonunda AFSİAD Başkanı Demirayak, Akın Öngör'e teşekkür plaketi verdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com