''Bankacılık sektöründe kariyer''

''Bankacılık sektöründe kariyer''
-Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Hisarcık Meslek Yüksekokulu'nda, “Bankacılık Sektöründe Kariyer “ isimli sertifika programı düzenlendi.

Hisarcık Meslek Yüksekokulu amfisinde yapılan ve yaklaşık 200 öğrencinin katıldığı sertifika programına konuşmacısı yazar ve danışman Hakan Turgut, öğrencilere bankacılık sektöründe kariyer yapmanın püf noktalarını anlattı. Finans sektörünün Türkiye ekonomisinin lokomotiflerinde olduğuna değinen Hakan Turgut, bankacılık kariyerinin önemini şöyle anlattı: “Bankacılık sektörü bugün uluslar aşırı kariyer vaat eden, hızlı büyüyen, insana önem veren, yenilikçi ve modern bir yapıya sahiptir. Aynı zamanda kariyerine bankacı olarak başlayan öğrencilerin dilediklerinde farklı sektörlere geçiş yapabilmeleri de daha kolay olmaktadır.”
Hakan Turgut, dünyanın en büyük yatırımcısı Warren Buffet, Ak Sigorta'nın emekli genel müdürü Dr. Emre Ilgazer, gibi başarılı finansçıların yaşam öykülerini paylaştı. Bankacılık sektöründe kariyer düşünen öğrencilerin kendilerini üniversite sıralarından itibaren hazırlamaları gerektiğini söyleyen Hakan Turgut, öğrenciyken yapılan yarı zamanlı işlerin ve stajların da önemine değindi.
Bankacılık ve finans sektörünün İstanbul Menkul Kıymetler Borsası'nın verilerine göre Türkiye'nin en büyüğü olduğu anlatıldı.
70 milyonluk Türkiye'de toplam 140 bin bankacı olduğunu söyleyen Hakan Turgut, “Buna karşın 4 milyonluk İrlanda'da 61 bin bankacı bulunmaktadır. Bu rakamlar değerlendirildiğinde ülkemizde çok ciddi bir yetişmiş insan kaynağı açığı bulunmaktadır.
Bankacılık sektöründe kariyer hedefleyenlerin bireysel ya da kurumsal bankacılıktan birini tercih etmeleri gerekmektedir. Öğrencilerin en verimli oldukları alanı tespit etmeleri için kendi kelebek etkilerini bulmaları ve kararlılıkla ilerlemeleri gerekmektedir “ diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com