Bankalar bundan da para alacak

Bankalar bundan da para alacak
Şimdi de attıkları maillerden ücret alacaklar

Faiz dışı uygulamalardan elde ettikleri gelirlere sürekli yenilerini ekleyen bankalar, şimdi de e-posta yoluyla gönderdikleri kredi kartı ve hesap ekstrelerini de komisyon yansıtıyor. Müşteriler artık, kredi kartı hesap özetlerini öğrenmek için bilgisayarlarına sıfır maliyetle gönderilen e-postaların her birine 1 TL ödemek zorunda kalıyor.

Bankacılık  işlemleri ve kredi kartlarında uygulanan komisyonlarla ilgili olarak Gümrük ve Ticaret Bakanlığı bir yandan sınırlama getirmek için çalışmalar sürdürürken, bankalar da boş durmuyor. Faiz dışı uygulamalardan elde ettikleri bu gelirlere sürekli yenilerini ekleme yoluna gidiyor. Son 8 ayda 31’den 60’a ulaşan bu gelirlere, şimdi de internet üzerinden gönderilen kredi kartı ve hesap ekstre bedelleri de eklendi.

Bankalar artık, sıfır maliyetle e-posta olarak müşterilerin bilgisayarlarına gönderdikleri bu ekstreler için de komisyon alıyor. 55 milyon 744 bin kredi kartının, 93 milyon 788 bin de banka kartının kullanıldığı Türkiye’de, gönderilen her e-posta için müşterilerin hesaplarına 1 TL yansıtılıyor.

Oysa bankalar, daha kısa bir süre öncesine kadar posta yoluyla gönderdikleri kredi kartı ve hesap ekstrelerini elektronik ortama taşımak için farklı kampanyaları devreye sokarak, müşterilerini teşvik etmeye çalışıyorlardı. Bunu da posta yoluyla gönderilen ekstrelerin kağıt, baskı ve pul masraflarından tasarruf etmek için yapıyorlardı. (MRK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com