Bankalar gayrimenkul zengini!

Bankalar gayrimenkul zengini!
Vatandaş kredisini ödemedi, bankalar ev ve arazilere el koydu. Emlakçı gibi olan bankalar, şimdi bu gayrimenkulleri satmaya çalışıyor…

Ödenemeyen ticari ve bireysel krediler nedeniyle binlerce ipotekli konut, arsa, tarla, fabrika, dükkan bankaların eline geçti.
 
Bankaların internet sitelerindeki satış ilanlarından yapılan derlemeye göre; geri dönmeyen kredilere karşılık, haciz yoluyla el koydukları gayrimenkuller nedeniyle bankalar 'emlakçı' gibi oldu.
 
Bankaların elinde konut, fabrika, bina ve arazilerin yanı sıra kerpiç evden samanlığa, çay bahçesinden dersaneye, pide-kebap salonuna kadar onlarca değişik gayrimenkul bulunuyor. Satışa sunulan gayrimenkul sayısı bakımından ilk sırayı Halkbank aldı. Halkbank'ta 50 arazi, 205 arsa, 42 fabrika, 311 işyeri, 38 komple bina, 804 mesken, 959 tarla ve 82 proje var.
 
HESABA GÖZ ATMAK BİLE PARAYLA
 
Bugüne kadar birçok işlemden ücret alan bankalar, işlem ücreti alacak yeni bir yol daha buldu. Bankalar şimdi de ATM'den hesabına göz atmak isteyen müşterilerinden 6 liraya varan 'hesap özeti görüntüleme ücreti' kesiyor. Hesaplarından para kesildiğini görenler, "Bankalar bakma parası kesiyor. Hesap özeti çıktısını dahi almadan ücret kestiler" diyerek, bankaları topa tutuyor. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com