Bankalar mafya gibi çalışıyor

Bankalar mafya gibi çalışıyor
Küresel krizde 5'inci yıl geride kalırken bankalar mafya usulü bir dolandırıcılık sistemi kurmak ile suçlanıyor. Yeni iddia ise altın ve gümüş piyasasında manipülasyon olduğu yönünde.
Geçtiğimiz yılı Libor skandalı ile geçiren piyasalarda şimdi de altın ve gümüş piyasasından manipülasyon yapıldığı iddiası ortaya atıldı.
 
İngiliz Guardian ve Telegraph’ta altın ve gümüş fiyatlarında bankaların türevi işlemler ve faizde yapıldığı ayarlandığı iddiasına yer aldı.
 
Uzun süredir trader olarak görev yapan Andrew Maguire King World News’a yaptığı değerlendirmede JP Morgan’dan ismini vermek istemeyen iki kaynağın kendi bankalarında altın ve gümüş fiyatlarında manipülasyon yapıldığını açıkladığını söyledi.
 
Buna ek olarak  enerji ve emtia piyasalarında da manipülasyon olduğu iddiaları gündemde yer aldı. JP Morgan’ın enerji fiyatları üzerinde de oynadığı kaydedilirken büyük bankaların mafya stili bir dolandırıcılık içinde olduğu belirtildi.
 
Büyük resimde bankaların piyasaların dokunduğu her şeyi manipüle edebileceğine vurgu yapılırken, hükümetlerin kontrolünde hala büyük açıklar olduğuna değinildi. Bankaların parayı kendi kasaları için kullandığını ülke ekonomisi katkı sağlamadığı da haberde yer aldı.
 
Küresel krizin beşinci yılından hala batmak için çok büyük yapıların olduğunun altı çizilirken, ekonomide istikrarın sağlanması için büyük yapıların parçalanması gerektiği belirtildi.(SBK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com