Baraj puanlarıyla ilgili flaş açıklama

Baraj puanlarıyla ilgili flaş açıklama
YÖK Başkanı Gökhan Çetinsaya gelecek yıla dair ipucu verdi...
Gökhan  Çetinsaya, Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı (ÖYP) 2012 yılı ilk yerleştirme sonuçlarının açıklanması dolayısıyla YÖK'te düzenlenen toplantının ardından, gazetecilerin sorularını yanıtladı.
 
Baraj puanlarının düşürülmesi konusundaki soru üzerine Çetinsaya, basında çıkan haberlerin çoğunluğunun YÖK kaynaklı olmadığını vurguladı. 
 
Bu nedenle kamuoyunu bilgilendirmek amacıyla çeşitli aşamalarda açıklamalar yaptıklarını belirten Çetinsaya, ''Dün de ifade ettim. Şu an için böyle bir konu gündemimizde yok. Çünkü yaptığımız incelemelerde kamuoyundaki bilgiler doğrulanmıyor. Geçen seneyle kıyaslandığında da çok ufak bir farklılık oluşuyor'' diye konuştu.
 
Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer'in ''ihtiyaç olması halinde gelecek yıl için baraj puanlarının düşürülebileceği'' ifadeleri hatırlatılan ve bu konuda görüşü sorulan Çetinsaya, ''Önümüzdeki yılla ilgili tabii ki tartışmalarımız olacak. Tabii bu Genel Kurul'un kararı olduğu için önce Kurul'un toplanması ve tartışması lazım ama gelecek yıl için tabii ki tartışabiliriz'' dedi.
 
Özlük hakları
 
Maliye Bakanlığı ile görüşmelerinde öğretim üyesi özlük haklarının iyileştirilmesi konusunun da ele alındığını bildiren Çetinsaya, ''Bu konuda önemli bir görüşme yaptık. Zannederim öğretim üyesi arkadaşlara bu sonbaharda güzel bir müjde vereceğiz'' diye konuştu.
 
YÖK Kanunu
 
Kurul olarak üzerinde çalıştıkları YÖK Kanunu'na ilişkin de bilgi veren Çetinsaya, amaçlarının 1 Eylül'e kadar çalışmaları tamamlamak olduğunu söyledi. Çetinsaya, 1 Eylül'den sonra ise Türkiye'deki tüm paydaşlarla bu konudaki görüşleri tartışmak, öneriler, eleştiriler doğrultusunda sonbaharda ilgili otoritelere sunmak istediklerini kaydetti. (NSK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com