Baransu, "Hanefi Avcı" Kitabı Yazıyor!

Baransu, "Hanefi Avcı" Kitabı Yazıyor!
Hanefi Avcı'yla röportaj yapmaya çalışırken, Avcı tarafından teybi parçalanan gazeteci Mehmet Baransu, Hanefi Avcı'yı konu alan bir kitap hazırlıyor...

Taraf gazetesinin en çok ses getiren haberlerine imza atan muhabiri Mehmet Baransu, eski emniye müdürü Hanefi Avcı'yla ilgili bir kitap hazırlıyor.

Kitapta özellikle Hanefi Avcı'nın PKK itirafçısı JİTEM elemanları ve Hizbullah'la olan yakın ilişkisini anlatan bölümler dikkat çekiyor.

Mehmet Baransu, Hanefi Avcı'nın çok ses getiren "Haliç'teki Simonlar" adlı kitabının yayınlanmasının ardından Avcı'dan randevu almış ve görevden alınmış olmasına rağmen odasını boşaltmayan Avcı'yla Eskişehir'deki makam odasında bir röportaj gerçekleştirmeye çalışmıştı.

Ancak henüz röportajın başında Baransu'nun arka arkaya gelen soruları karşısında Hanefi Avcı çıldırmış ve Baransu'nun teybini kırarak kendisini odadan çıkarmıştı.

Avcı fotoğraflar, şahitler ve telefon kayıtlarıyla ispatlanabilecek bu röportajı, hakkındaki tüm iddiaları reddettiği gibi daha sonra inkar etmişti...

Baransu kitabında röportajın ayrıntılarını da anlatacak. Ancak çok ses getireceği şimdiden tahmin edilebilen kitap, alanında tek değil. Baransu'nun bu konuda iki güçlü rakibi var.

Gazeteci Aydoğan Vatandaş ve Polis Akademisi öğretim üyesi Önder Aytaç'ın da Hanefi Avcı hakkında birer kitap yazdığı bilgisine ulaştık.

Bakalım herkesin eteğindeki taşları dökmeye başladığı şu günlerde, bu üç kitap hangi gizli ilişkileri ortaya koyacak.

LİBERALSES

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com