Barbaros Türk Deniz Görev Grubu'na ait gemilerden Gambiya'ya ziyaret

Barbaros Türk Deniz Görev Grubuna ait gemilerden Gambiyaya ziyaret
Barbaros Türk Deniz Görev Grubunda bulunan TCG Oruçreis ve TCG YB. Kudret Güngör gemileri, Gambiya'yı ziyaret etti

ANKARA (AA) - Barbaros Türk Deniz Görev Grubu'nda (TDGG) bulunan TCG Oruçreis ve TCG YB. Kudret Güngör gemileri, Gambiya'yı ziyaret etti.

Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinde yer alan açıklamaya göre, ziyaret 4-8 Nisan tarihleri arasında gerçekleşti.

Liman ziyareti kapsamında, Türkiye Cumhuriyeti Banjul Büyükelçisi Engin Soner, Gambiya Savunma Bakanlığı Müsteşarı Yusupha Dibba ve Gambiya Cumhurbaşkanı Yardımcısı İsatou Njıe-Saidy makamlarında ziyaret edildi, Gambiya Genelkurmay Başkanı Korgeneral Ousman Bargie tarafından verilen resepsiyona iştirak edildi.

Ayrıca büyükelçi Soner, Gambiya Savunma Bakanlığı Müsteşarı, Gambiya Genelkurmay Başkanı, Gambiya Deniz Kuvvetleri Komutanı ve Gambiya Silahlı Kuvvetler Genel Müfettişi tarafından TCG Oruçreis ziyaret edildi. TCG Oruçreis'te düzenlenen resepsiyona, Gambiya Genelkurmay Başkanı, Gambiya Deniz Kuvvetleri Komutanı, yabancı ülkelerin diplomatik temsilcileri ve askeri ataşeleri ile Banjul'da bulunan askeri ve sivil personel iştirak etti. Gambiya Deniz Kuvvetleri personeline TCG Oruçreis'te yangın söndürme, hasar kontrol, deniz güvenliği ve gemiye çıkma eğitimleri ve brifing verildi.

Öte yandan, 350 koli gıda yardımı ihtiyaç sahiplerine dağıtılmak üzere Türkiye'nin Banjul Büyükelçiliğine teslim edildi. Banjul bölgesindeki okulların öğrencileri ve Dempala Anaokulu öğrencileri tarafından TCG Oruçreis ziyaret edildi. Öğrencilere Savunma Sanayi Müsteşarlığı tarafından tedarik edilen okul çantası verildi, dört öğrenciye gemide sağlık muayenesi yapıldı ve Gambiya Deniz Kuvvetleri personeli ile spor müsabakaları yapıldı.

Deniz Kuvvetleri bandosu, Gambiya Silahlı Kuvvetler bandosu ve Polis Kuvvetleri bandosunun katılımıyla, 05 Nisan akşamı verilen ortak bando konserine, başta Gambiya Başbakanı olmak üzere Genelkurmay Başkanı, Deniz Kuvvetleri Komutanı, Savunma Bakanlığı Müsteşarı ve üst düzey bürokratlar iştirak etti. Ayrıca 06 Nisan 2014 akşamı icra edilen karma bando konserine, Gambiya Cumhurbaşkanı Yahya Jammeh ve hükümet kabinesinin tüm üyeleri ile halkın yoğun katılımı oldu.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com