Barca'dan Tarihi Teklif

Barca'dan Tarihi Teklif
İspanyol Barcelona kulübü, Avrupa Şampiyonlar Ligi'nin genişletilmesini ve ülke liglerindeki takım sayısının azaltılmasını önerdi.

Barcelona Kulübü Başkan Yardımcısı Javier Faus, yaptığı açıklamada, Barcelona'nın asla İspanya Birinci Ligi'nde oynamaktan vazgeçmeyeceğini belirterek, ''Gelecek 10 yılda ülke liglerindeki takım sayısının azaltılması ve Şampiyonlar Ligi'nin genişletilmesi iyi olurdu'' dedi.

Katalan ekibinin ekonomik işler sorumlusu Faus, La Liga'da 20 olan takım sayısının 18 ya da 16'ya indirilebileceğini belirtti.

Faus, Şampiyonlar Ligi'nde gruplarda 32 olan takım sayısının artırılmasının kulüplere daha fazla stadyum ve televizyon geliri getireceğini ve kulüplerin UEFA'nın yeni kurallarına uymasının kolaylaştığını kaydetti. Yeni UEFA kurallarına göre, kulüplerin kazandıklarından fazla harcamamaları gerekiyor.
Barcelona, Deloitte şirketinin yaptığı en çok gelir elde eden kulüpler listesinde 2. sırada yer alıyor.

Kulübün yeni UEFA kurallarına uyum sağlamakta zorlanmayacağını belirten Faus, yine de Barcelona, Real Madrid, Manchester City ve Chelsea gibi takımların kadrolarında sınırlama yapmak zorunda kalacaklarını ifade etti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com