Barcelona da büyük deprem

Barcelona da büyük deprem
Josep Guardiola Barcelona Teknik Direktörlüğüne gelen Tito Vilanova kanser nedeni ile görevini bıraktı.

Daha önce kanser olduğu ortaya çıkan Vilanova hastalığının nüksetmesi üzerine istifa etti.

Barcelona Başkanı Sandro Rosell ve Futbol Genel Direktörü Andoni Zubizarreta, Vilanova’nın istifasını, düzenledikleri basın toplantısıyla duyurdu. Sözlerine, "Böyle bir haber vermeyi hiç istemezdim" ifadesini kullanarak başlayan Rosell, "Bu hafta yapılan analizlerden sonra Vilanova’nın, hastalığının kontrol altında tutulabilmesi için tedaviye devam etmesi gerektiğini öğrendik. Tito, bu şekilde antermanlara çıkamayacağını belirterek istifa etti" diye konuştu.

Takımı çalıştıracak yeni teknik direktörün, gelecek hafta başında Zubizarreta tarafından basına açıklanacağını belirten Rosell, toplantının kalan kısmında soru kabul etmedi.

Rosell, "Buradan herkese, özellikle basına seslenerek, Tito ve ailesi adına, özel hayata maksimum saygı diliyorum" dedi.
Basın toplantısında Barcelonalı futbolcuların da salonda yer almaları dikkati çekti.

2008-2012 yıllarında Guardiola’nın yardımcısı olarak Barcelona’da antrenörlük yapan ve 2012-2013 sezonunda takımın teknik direktörü olan 44 yaşındaki Vilanova, 2012 Aralık ayında kansere yakalanmış, iki cerrahi müdahale geçirmiş ve geçen sezon yaklaşık 2 ay New York’ta tedavi görmüştü.

Öte yandan İspanyol basını, Vilanova’nın yerine getirilecek adaylar arasında en çok öne çıkan isimin, haziran ayında Girona’daki görevinden ayrılan "Rubi" lakaplı Joan Francesc Rerrer olduğunu iddia etti. (UGE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com