Barcelona'nın yeni başkanı Josep Bartomeu'dan Neymar açıklaması

Barcelona'nın yeni başkanı Josep Bartomeu'dan Neymar açıklaması
Barcelona'nın yeni başkanı Josep Bartomeu, Neymar için ödedikleri bonservis bedelini tüm detaylarıyla anlattı. Bartomeu, Neymar'a 56,7 milyon euro ödeyeceklerini belirtiken, Messi'ye de yeni bir kontrat önermeyi düşündüklerini ifade etti.

Barcelona'nın yeni başkanı Josep Bartomeu, Neymar için ödedikleri bonservis bedelini tüm detaylarıyla anlattı. Bartomeu, Messi'ye de yeni bir kontrat önermeyi düşündüklerini ifade etti.

Barcelona'da Başkan Sandro Rosell'in istifasına neden olan Neymar'ın bonservis bedeli açıklığa kavuştu.

Rosell'in yerine başkanlık koltuğuna oturan Josep Bartomeu, bir basın toplantısı düzenledi ve Neymar'ın transferine ilişkin tüm belgeleri kamuoyuyla paylaştı.

Göreve gelişinin ilk gününde "şeffaflık politikasını" benimsediklerini belirten Josep Bartomeu, Neymar'ın transferiyle ilgili rakamları tek tek anlattı.

"Neymar'ın transferi için 57.1 milyon euro ödedik" diyen yeni başkan, "Neymar'ın bonservis hakkına sahip olan fona 40 milyon euro, eski kulübü Santos'a ise 17.1 milyon euro ödeme yaptık. Neymar'ın Ballon D'or ödülü için finale kalan 3 isim arasında yer alması halinde kendisine 2,7 milyon euro ödeyeceğiz. Bunu söylemekten dolayı üzgünüm ancak Neymar 5 yıl boyunca bizden 56,7 milyon euro alacak. Bu rakamın 10 milyon eurosunu kendisine imza parası olarak ödedik. Daha önce de söylediğimiz gibi; biz yalan söylemedik" diye  konuştu.

Bartomeu ayrıca, Lionel Messi'yi dünyanın en çok kazanan futbolcusu yapmak istediklerini dile getirdi. Messi'nin menajerliğini yürüten babasıyla masaya oturmak istediklerini kaydeden Barcelona'nın yeni başkanı, Arjantinli yıldızla yeni bir kontrat imzalamak istediklerini ifade etti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com