Barış sürecinin başarısı için Öcalan özgür olmalı!

Barış sürecinin başarısı için Öcalan özgür olmalı!
Federal Kürdistan Bölge Başkanı Mesut Barzani "Türkiye'deki barış sürecinin başarıya ulaşması için Sayın Abdullah Öcalan özgürlüğüne kavuşmalı" dedi.

Belçika'nın başkenti Brüksel'de başlayan Kürdistan Ulusal Kongresi'nin 13. Genel Kurulu sürüyor. Kurulda ilk olarak Federal Kürdistan Bölge Başkanı Mesut Barzani'nin gönderdiği mesaj okundu. Kürdistan'ın dört parçası için önemli çağrılar içeren mesaj, Barzani'nin temsilcisi Hêmin Hewramî tarafından okundu. Barzani'nin mesajı şöyle:

"Kürdistan'ın dört parçasında halkımızın verdiği zorlu mücadelenin ardından bizler yeni bir dönemdeyiz. Kürt halkının meşru ve haklı mücadelesi bölge ile dünya çapında yeni bir aşama girdi, aydınlık bir gelecek için umudumuz büyük.

Halkımızın düşmanları zayıflamış durumda ve Kürdü inkar sürecini geride bıraktık. Karanlıklar dolu 20. yüzyılın tersine 21. yüzyıl Kürtlerin umutlarının gerçekleşeceği bir yüzyıl olacak. Bu kritik aşamada halkımızın haklı mücadelesini zafere ulaştırmak için birlik ve ortak çalışmaya ihtiyacımız var.  

BARIŞ SÜRECİ İÇİN ÖCALAN..

Türk hükümeti ve PKK arasındaki sürece de dikkat çekmek istediğini söyleyen Barzani "Bu başlayan sürecin derinleşmesi için çalışmalıyız. Her iki tarafa da barış sürecinin tamamlanması için bu süreci uzun soluklu sürdürme çağrısı yapıyorum. Çünkü barış, diyalog ve şiddetsiz bir mücadele Kürtlerin umutlarını gerçekleştirecek tek yoldur. Bu sürecin başarıya uluşması için Sayın Abdullah Öcalan özgürlüğüne kavuşmalı ve Türkiye'deki anayasada değişiklikler yapılmalı" dedi. (AAK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com