Barlas, Doğan'a 30 bin lira tazminat ödeyecek

Barlas, Doğan'a 30 bin lira tazminat ödeyecek
Canan Barlas, Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan'a "Darbeci'' dediği için 30 bin TL tazminat ödemeye mahkum edildi.

Canan Barlas, Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan'a "Darbeci'' dediği için 30 bin TL tazminat ödemeye mahkum edildi.

Barlas'ı mahkemeye veren Aydın Doğan, "Beni kimse darbecilikle aynı kefeye koyamaz'' demişti.

CANAN BARLAS NE DEMİŞTİ?

Canan Barlas, Yeni Şafak gazetesinin internet sitesinde 6 Mayıs 2012 tarihinde yayımlanan röportajı ile internetteki haberx.com isimli sitedeki 27 Eylül 2012 tarihli yazısında Aydın Doğan için özetle şu ifadeleri kullanmıştı:

"Aydın Doğan, arkasında asker, yanında maşa gibi kullandığı genel yayın yönetmeniyle düdüğünü öttürdü. Paşalarla iç içe bir hal aldılar. Her seferinde Türkiye'nin durumunun çok kötü olduğunu, askeri darbenin bu duruma en iyi çözüm olacağını savundular", "Aydın Doğan, Sultanahmet'te Çiller'e 'senin ipini çekeceğim' diye bağırmıştı. Ve hakikaten bunu da yaptı. Tansu Çiller'in ipini çekti", "Asker, iktidar, medya üçgeni bütün ihaleleri almaya yetiyordu. Amiral gemisi patronu üçgenin başını çekiyordu", "Gelsin ihaleler... Enerji ihaleleri, devlet bankası kredileri, bitmek bilmeyen bir para kazanma süreci. Kartel kurup soygun yapmak... Dünyada görülmemiş bir örnek. Aynı havuzdan iktidarın ve askerin istediği manşetleri ve haberleri koyup, paraya çevirmek."

100 BİN TL'LİK İKİ DAVA

Aydın Doğan'ın avukatı Şehnaz Yüzer, 'iki yazıdaki beyanlar nedeniyle müvekkilinin kişilik haklarının ağır bir surette ihlal edildiği' gerekçesiyle 5 Ekim 2012'de Canan Barlas hakkında, 50'şer bir TL'den toplam 100 bin TL'lik manevi tazminat davası açmıştı.

BAŞBAKAN AYDIN DOĞAN'I YIPRATMAYA ÇALIŞIYOR

Aydın Doğan’ın Avukatı Şehnaz Yüzer, duruşmada Başbakan Erdoğan’a yönelik olarak  “Müvekkilim Aydın Doğan, Başbakan tarafından popülist politikalarla yıpratılmaktadır” dedi.

28 Şubat sürecine ilişkin verdiği bir röportajda, Aydın Doğan için ''Darbeci'' diyen gazeteci ve yazar Canan Barlas ile ilgili sunulan delilleri değerlendiren hâkim, tarafların son sözlerini dinledikten sonra kararını açıkladı.

Hâkim, Mecbure Canan Barlas'ı, Doğan'ın kişilik haklarını ihlal ettiği gerekçesiyle toplam 30 bin TL manevi tazminat ödemeye mahkûm etti. (AAK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com