Barlas Özkök'ü Suçladı!

Barlas Özkök'ü Suçladı!
Mehmet Barlas Ertuğrul Özkök-Aydın Doğan ilişkisini nasıl değerlendiriyor? Barlas'la Yapılan röportajda Özkök'le ilgili çarpıcı açıklamalar vardı.İşte Röportajın o bölümü...

Ertuğrul Özkök'ün yazılarından bir şey öğrendiğiniz olmuyor mu? 

-Ertuğrul Özkök'ün bazı yazıları beni şaşkınlığa düşürüyor. Çünkü Ertuğrul Özkök'ün farklı kişilikleri var. Çok uzun yıllar Hürriyette gazete yöneticiliği yaptı. Ve özellikle 28 Şubat'tan sonra gazetesine izlettiği yol ve kendi yazılarında ne söylediyse yanlış çıktı. Yani bir gazeteyi yanlış yola sürüklemek konusunda hangi manşeti attıysa, hangi tezi ortaya attıysa hepsi yanlış çıktı. Mesela 28 Şubat döneminde Ecevit'in yardımcısı vardı, Hüsamettin Özkan. Onunla gidip konuştuktan sonra yazdığı bir yazı vardı. Yani Hüsamettin Özkan olmadan Türkiye'de ne devlet yönetilir, ne toplumun sağlığı, ne de istikrarı korunabilir içerikli bir yazı yazmıştı. Nerede Hüsamettin Özkan şimdi? İşte Abdullah Gül'ün seçimindeki manşetler. 411 el kaosa kalktı manşeti. Hürriyet'in son referandumda hayır'ın amiral gemiliğini yapması. Yani Kemal Kılıçdaroğlu'ndan daha fazla hayır dedirtti. Şimdi Ertuğrul Özkök'ün bu bakımdan o dönemdeki izlediği çizgi ile gazeteyi getirdiği nokta ortada. Yani patronunu bütün gazetelerini sattırma noktasına getiren bir yönetici sit-com gazeteciliğini örnek olarak verse ne olur, vermese ne olur. 
 

Polemikler bizim mesleğin eğlencesi

-Tek sorumlu Özkök müdür yani?

-Ana sorumlu odur. Ve Aydın Doğan'ı çok idealleştirdi. Bütün yanlışları Aydın Doğan'ın sermayesine monte etti. Şimdi bütün gazeteler satılık. Böyle bir şey olur mu? Yani onun gazeteciliğe verebileceği bir tavsiyenin kalmaması lazım.

-Genel yayın yönetmenliğini bıraktıktan sonraki yazılarını nasıl buluyorsunuz?

-Sanki geçmişinin özrünü yazmaya çalışır gibi. Bence Ertuğrul Özkök'ü gazetecilerin değil, Aydın Doğan'ın sorgulaması gerekiyor. Yani sen benim yöneticim olduğun zaman ben ciddi medya patronuydum, büyüyordum. Şimdi Milliyet'i de, Hürriyet'i de, Kanal D'yi de, hepsini satmak durumundayım. Bu senin kötü yönetimin sonucunda meydana geldi. Bunun hesabını ver demesi lazım.

- Aydın Bey'in hiç mi rolü yoktur bu noktaya gelişte?

-Aydın Bey'in rolü Ertuğrul Özkök'e güvenmesi. Yani bir insan bir kere bakar yanlış. İki kere bakar yanlış. Sürekli yanlış yapan adam.

- Geçen Pazar günkü yazısında ruhunun bir parselini sattığı Aydın Bey'le ilişkisinde kendisinin karlı çıktığını, ona hakkını helal ettiğini söylüyor.

-Alan memnun satan memnun olduğuna göre bize birşey söylemek düşer mi?

-Hürriyet satılabilir mi?

-Fiyata bağlı. Her şeyin bir fiyatı vardır. İki yabancı grup Hürriyet'e de talip diye haberler var.

-Aydın Bey medyadan tamamen çıkarsa bu ne anlama gelir?

-Çok yazık olur. Aydın Bey'in Babıali'deki ilk çalıştığı insanlardan biri benim. Aydın Bey neticede yazarına saygılı, yazarına karışmayan, korumaya çalışan, asıl amacı sermaye olarak büyümek olan bir işadamıydı. Şimdi lüzumsuz yere bir siyasal simge oldu. Yani Türkiye'deki insanlarda bir anket yapsanız Aydın Doğan'a karşı duygularının ne olduğunu görürsünüz.

ZAMAN

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com