Baro Başkanı'ndan Ergenekon İsyanı!

Baro Başkanı'ndan Ergenekon İsyanı!
Ankara Baro Başkanı Feyzioğlu, Ergenekon davası kapsamında yapılan aramalara isyan etti...

Ankara Baro Başkanı Avukat Metin Feyzioğlu, Perşembe sabahı, Ergenekon davası kapsamında, Yalçın Küçük'ün eski eşi, Avukat Temren Küçük'ün evinde arama yapılmasıyla ilgili olarak bir açıklama yaptı. Açıklamasında, Arama kararında herhangi bir fiil somutlaştırması olmadığında, aramanın hukuka aykırı olduğunu savunan Feyzioğlu, “Bu korku, bu gelecek güvencesizliği, bu endişe ne zaman bitecek?” diye sordu ve “Diyorum ki, artık yeter, dursun, dursun, lütfen!” diye seslendi.

“ARAMA KARARINDA SOMUT FİİL YAZMIYOR”
Arama kararında herhangi bir fiil somutlaştırması olmadığının altını çizen Feyzioğlu, “Somutlaştırılmayan bir fiil, fiil değildir,” dedi. Arama kararının, bu anlamda hukuka aykırı olduğunu savunan Feyzioğlu, bir arama kararında, somut fiil yazmamasının, bundan böyle hiçbir gazetecinin ve sokakta yürüyen hiçbir kimsenin mesken özgürlüğü kalmadığı anlamına geldiğini öne sürdü.

“SANMAYIN Kİ SADECE SOYADI 'KÜÇÜK' OLANLARIN BAŞINA GELİR”
Feyzioğlu, “Böyle bir arama kararı, yani kimin neyle suçlandığının yazmadığı, soyut gerekçeler içeren bir arama kararı, sanmayın ki, sadece soyadı 'Küçük' olan birinin başına gelir, böyle bir arama kararı, herkesin başına gelmeye adaydır,” diye konuştu.

“BU KORKU NE ZAMAN BİTECEK?”
“Bu korku, bu gelecek güvencesizliği, bu endişe ne zaman bitecek?” diye soran Feyzioğlu, sıranın, ülkenin 'başka insanlarına' da geldiğinin anlaşıldığını savundu.

“DARBECİLERİN KARŞISINDAYIZ; PARTİCİLİK YAPMIYORUM”
Ankara Barosu'nun, darbecilerin devamlı karşısında olduğunun altını çizen Baro Başkanı, söylediklerinin, herhangi bir particilikle ilişkilendirilmemesini istedi ve bu ülkede, özgürce nefes almak isteyenlerin özgürlüğüyle ilgili konuştuğuna vurgu yaptı. Feyzioğlu, “Diyorum ki, artık yeter, dursun, dursun, lütfen!” diye ekledi.

“BUGÜN İSPATLANDI”
İleri demokrasiye geçildiğinin söylenmesiyle demokrasi olamayacağını kaydeden Feyzioğlu, bunun da bugünkü aramalarla ispatlandığını iddia etti.

Bu arada, Feyzioğlu açıklama yaparken, savcı da, Temren Küçük'ün arama yapılan evine girdi.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com