Bartın'ın Köylerine 140 Milyon Tl Yol Ve İçme Suyu Yatırımı Yapıldı

Bartın'ın Köylerine 140 Milyon Tl Yol Ve İçme Suyu Yatırımı Yapıldı
AK Parti Bartın Milletvekili Tunç, Bartın’ın köylerine KÖYDES projesinden 85 milyon lira, Özel İdare bütçesinden 51 milyon lira, İller Bankasından 4 milyon lira olmak üzere toplam 140 milyon lira tutarında yol ve içme suyu yatırım yaptıklarını söyledi

AK Parti Bartın Milletvekili Tunç, Bartın’ın köylerine KÖYDES projesinden 85 milyon lira, Özel İdare bütçesinden 51 milyon lira, İller Bankasından 4 milyon lira olmak üzere toplam 140 milyon lira tutarında yol ve içme suyu yatırım yaptıklarını söyledi.
AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Bartın İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğünü ziyaret ederek, çalışmalar hakkında İl Özel İdaresi Genel Sekreteri İbrahim Kayış’tan bilgi aldı. Milletvekili Tunç, beraberinde İl Genel Meclisi Üyeleri Kenan Dursun, Recep Kantarcıoğlu ve Musa Gürüz ile birlikte Bartın İl Özel İdaresinin Akcamescit köyünde faaliyet gösteren Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğünü ziyaret ederek, burada Özel İdare Genel Sekreteri İbrahim Kayış, Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürü Deniz Göçmenoğlu ve Müdürlük yetkilileri ile bir süre çalışmaları değerlendirdi. Köydes Projesi için 2005-2013 yılları arasında 1000'i aşkın proje için toplam 85 milyon TL tahsis ettiklerini belirten Milletvekili Tunç, İl Özel İdaresinin bütçesinden de 51 milyon lira harcandığını, İller Bankası köy kalkınma paylarından sağladığımız 4 milyon TL ödenekle birlikte toplamda 140 milyon lira tutarında içme suyu ve yol yatırım gerçekleştirdiklerini, suyu olmayan, yolu olmayan köyümüz kalmasın diye çalıştıklarını söyledi. Bartın’ın köylerine bin 300 kilometre asfalt, bin 700 kilometresi stabilize yol yaptıklarını, 60 km. beton parke yol çalışması gerçekleştirdiklerini belirten Milletvekili Tunç, 262 köyde toplam 320 ünitede içme suyu projesi gerçekleştirdiklerini söyledi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Etiketler:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com