Barzani: PKK Muhatap Alınmalı!

Barzani: PKK Muhatap Alınmalı!
IKDP sözcüsü Neçirvan Barzani, Irak'ta yayın yapan Gulan dergisine konuştu..

IKDP sözcüsü Neçirvan Barzani, Irak'ta yayın yapan Gulan dergisine konuştu. Barzani, Türkiye'nin Kürt sorununu çözmek için terör örgütü PKK'yı muhatap kabul etmek zorunda olduğunu öne sürdü.

Kuzey Irak'ta yayınlanan Gulan dergisine konuşan Irak Kürdistan Demokrat Partisi (IKDP) sözcüsü Neçirvan Barzani, Kürt sorununun çözülebilmesi için PKK'nın muhatap alınması gerektiğini ileri sürdü. Barzani, PKK'nın da akıllı hareket etmesi gerektiğini söyledi. Kürt sorunun çözümünün en kısa yolunun mutataplık konusu olduğunu ileri süren Barzani şöyle konuştu:

"Türkiye'nin çözüm konusunda PKK'yı devre dışı bırakmak istemesi çok yanlıştır. Kürt sorununun en kısa yolu budur. Türkiye'nin de bu konuda ciddi bir şekilde düşünmesi gerekir ve PKK da bu konuda daha akilâne hareket etmelidir. Türkiye Kürt halkını inkâr edemez. Bu durum geçti. Diğer taraf da artık silah ve şiddetle amacına ulaşmaz. Artık her iki taraf da bir araya gelmeliler. Bu noktadan sonra ne Kürt tarafı, ne de Türk tarafı şiddet ve silahla amacına ulaşmaz. Umut ediyoruz ki her iki taraf da bir araya gelir. Kürt sorunu siyasi bir sorundur. Bunun çözümü de ancak barışçıl yöntemlerle mümkündür."

Bölgesel Yönetim Başkanı Mesut Barzani'nin yardımcısı olan IKDP sözcüsü Neçirvan Barzani'nin açıklamasını Irak merkezli ajanslar duyurdu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com