Barzani Türkiye'yi kınadı!

Barzani Türkiye'yi kınadı!
Barzani, Türkiye'nin Kuzey Irak'taki PKK kamplarına yönelik operasyonların durdurulmasını istedi...

Kuzey Irak'taki Bölgesel Kürt Yönetimi Başkanı Mesut Barzani, Türkiye'nin terör örgütü PKK'nın Kuzey Irak'taki kamplarına yönelik hava operasyonlarında isabet alan bir sivil otomobilde, aynı aileden 2'si çocuk 7 kişinin öldüğünü iddia etti. Saldırıyı kınayan Barzani, Türkiye'den operasyonları durdurmasını istedi.

HAVA OPERASYONUNDA SİVİLLER DE ÖLDÜ

Türk savaş uçakları tarafından önceki gün Kandil Dağı'na yönelik düzenlenen hava operasyonunda Sergeser bölgesinde, hareket halinde olan bir otomobilin isabet aldığı, bombalamada araçta bulunan aynı aileden 2'si çocuk 7 kişinin yaşamını yitirdiği Irak Bölgesel Kürt hükümeti yetkilileri tarafından iddia edilmişti.

VATANDAŞLARIMIZ ŞEHİT OLDU

Irak Kürt Bölgesi Başkanı Mesut Barzani, PKK'nın Kuzey Irak'taki kamplarına yönelik hava operasyonuyla ilgili yazılı açıklama yaptı. Kuzey Irak'taki Kürt internet sitelerinde yayınlanan Barzani'nin açıklamasında, Türkiye'nin operasyonlarına derhal son vermesini istedi. Türk savaş uçaklarının PKK bahanesi ile Kürdistan bölgesine karşı başlattığı yoğun hava saldırısında seyir halindeki bir sivil aracın hedef alındığını iddia eden Barzani, "Birkaç gündür Türk savaç uçakları Kürdistan bölgesi sınır bölgelerini bombalamakta ve yapılan bombardımanda 7 sivil vatandaşımız şehit oldu. Şehit olan vatandaşlarımızın haberi yüreğimi dağlamıştır. Yapılmış olan bu saldırıyı şiddetle kınıyorum. Sivil vatandaşlarımızın şehit edilmesi ve onlara zarar verilmesinin hiç bir gerekçesi ve bahanesi olamaz. Türk devletinden talebimiz operasyonların durdurulmasıdır" dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com