Barzani'den barış mesajı!

Barzani'den barış mesajı!
Kuzeı Irak bölgesel yönetimi'nin lideri Mesud Barzani, "Kürt, Arap, Türk ve Farslar birbirleriyle düşmandır fikri yanlıştır." dedi

Irak'ın kuzeyindeki bölgesel yönetimin lideri Mesut Barzani, "Kürt, Arap, Türk ve Farslar birbirleriyle düşmandır fikri yanlıştır. Bu yanlış düşüncenin aksini ispatlayacağız" dedi.

Erbil'de başlayan Kürt Gençleri Konferansı'nda konuşan Barzani, son birkaç yıldır dünyada, özellikle Ortadoğu'da yaşanan değişime değindi.

Mesud Barzani, "Bu konferansta Kürtlerin barış mesajını bütün dünyaya ileteceğiz. Kürtlr, Araplar, Türkler ve Farslar birbirleriyle düşmandır fikri yanlıştır. Bu yanlış düşüncenin aksini ispatlayacağız" dedi.

"Haşimi'yi Teslim Etmeyeceğiz"

Barzani, Irak Cumhurbaşkanı Yardımcısı Tarık Haşimi'nin Bağdat'taki merkezi hükümete, teslim edilip edilmeyeceği konusunda ise Tarık Haşimi'yi teslim etmeyeceklerini, Haşimi'nin yargılandığı davanın hukuki değil, siyasi bir dava olduğunu söyledi.

Tarık Haşimi'nin gizli yollarla başka ülkelere gönderileceğine yönelik medyada çıkan haberlere tepki gösteren Barzani, "Kürtler kaçakçı değildir" dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com