Barzani'den "fuhuş" yatıştırması! (VİDEO)

Barzani'den "fuhuş" yatıştırması! (VİDEO)
Bölgesel Kürt yönetimi Başkanı Mesut Barzani, bölgedeki partilerin liderleri ve dinlerin temsilcileri ile toplantı yaptı...

Kuzey Irak'taki çeşitli kentlerde bulunan mesaj salonlarında fuhuş yapıldığı ve içki satıldığı gerekçesiyle başlayan ve yayılan olayların ardından Bölgesel Kürt yönetimi Başkanı Mesut Barzani,  bölgedeki partilerin liderleri ve dinlerin temsilcileri ile toplantı yaparken, bölgenin büyük bir tehlike altında olduğunu düşmanların, planlarının başarıya ulaşması için harekete geçtiğini söyledi.

Bölgedeki Kürt kanalları Barzani'nin dün karargahının bulunduğu Selahaddin kentinde yaptığı toplantıya geniş yer verdi. Bu arada Denge Azad isimli internet sitesi Barzani'nin lideri olduğu Irak Kürdistan Demokrat Partisi?ni destekleyenlere yönelik mesaj yayınladığını yazdı.  Barzani lideri olduğu Irak Kürdistan Demokrat Partisi'nin kadro ve sempatizanlarının yanı sıra demokratik kurumlara yönelik mesajında "Kürdistan Bölgesi" olarak nitelendirdiği Kuzey Irak'ın büyük bir tehlike altında olduğunu, "düşmanların" planlarında başarılı olmak için kendilerine yönelik saldırması gerektiğini bildiklerini savundu. Barzani, Kuzey Irak'ın uluslararasında tüm farklı etnik, dini ve mezhebi kesimlerle özgürce ve kardeşçe yaşadığı yer olarak bilindiğini, bazı kesimlerin buradaki kültür ve maruz kaldıkları planları anlamadığını belirterek, "Sizler her zaman uyanık olmalısınız, şehitlerimizin kanı ile elde ettiğimiz kazanımlarımızı korumalısınız" dedi.

Kürt halkının ahlak, gelenek ve göreneklerinin tamamen korunması gerektiğini kaydeden Barzani,  bunun yakıp yıkarak değil, "terbiye çerçevesinde" yapılması gerektiğini kaydetti.

Bu arada Amerikanın Erbil konsolosluğu bölgedeki son talan ve şiddet olayları kınanırken bölgede yaşayanların sakin olmaları emniyet güçlerinden de gazetecilerin haklarına saygı duyulması istendi. Açıklamada, yerel hükümetin olayların tüm ayrıntıları ile araştırılacağı konusunda kendilerine garanti verdiği ve Başkan Mesut Barzani?nin ?bu topraklarda yaşayan herkesin, kardeşçe yaşamanın korunması gerektiğini ve bunun  hükümet ve halkının görevi olduğunu" açıkladığına yer verildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • YGS'de ek süre bugün son15 Ocak 2012 Pazar 10:57
 • 1 milyon 800 bin kişiye uyarı15 Ocak 2012 Pazar 10:48
 • Karayoluna ilginç kavşak15 Ocak 2012 Pazar 10:43
 • İsrail'in ABD'yi deli eden planı15 Ocak 2012 Pazar 10:40
 • Suriye'de genel af15 Ocak 2012 Pazar 10:37
 • Cinnet geçirip ailesini katletti15 Ocak 2012 Pazar 10:13
 • Önce kaptan terketti15 Ocak 2012 Pazar 10:07
 • Tartışılan oyun sahnede15 Ocak 2012 Pazar 09:57
 • Başkent'te kar devam edecek15 Ocak 2012 Pazar 09:48
 • Domuz gribi geri döndü15 Ocak 2012 Pazar 09:37
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com