'Başarı Gelmezse Ne Hagi Kalır Ne de Sezgin!'

'Başarı Gelmezse Ne Hagi Kalır Ne de Sezgin!'
Galatasaray Başkanı Adnan Polat Lig TV'de yayınlanan Futbol Gündemi programında gündeme ilişkin önemli açıklamalar yaptı...

"AÇILIŞ PROGRAMIMIZ HAZIR"

Stadımızı 15 Ocak'ta açmayı planlıyoruz, yalnız bu stada ta başından bu yana sahip çıkan başbakanımızın uygunluğunun bekliyoruz. Bu hafta cevap gelecektir. Tüm açılış programımız hazır. Büyük bir şov olacak. Kupa ve programlarının sıkışıklığı nedeniyle sadece 15 Ocak var. Ali sami Yen'in kapanışı içiğn de bir programımız var, Herkes için büyük anlamı var. Benim 30 yılım burada geçti. Evimize güzel bir veda töreni hazırlayacağız.

"52 BİN TARAFTARIMIZ AÇILIŞA GELECEK"

Galatasaray'ın büyüklüğü kazandığı veya kaybettiği maçlar da değildir. Bu stadı 20 yıldır bekliyoruz. Satışlarımız gayet güzel gidiyor. Ancak şöyle de bir gerçek var sportif başarı olmayınca istenilen satışı da gerçekleştiremiyorsunuz. İlk maça da 52 bin kişini geleceğini düşünüyorum. Bu açılış için sadece eski futbolcularımızı ddeğil, tüm sprcularımızı davet edeceğiz. 52 bin kişilik stadı dolduracağız. Hatta dışarıda da taraftar kalır. Galatasaray'ın büyüklüğüne de bu yakışır.

"SADECE FARUK SÜREN KONUŞUYOR"

"Galatasaray'ın yazılmamış kuraları ve gelenekleri vardır. Galatasaray başkanları görevlerinden ayrıldıklar anda mevcut başkana bir eleştiri olacaksa gelir divan kurulunda konuşurlar. Ben göreve geldiğimden bu yana ise baktığınız zaman Faruk Süren ve bazı eski yöneticiler hakkımda sürekli konuşuyor. Geldiğim günden beri eski defterleri hiç karıştırmadım, hiç enkaz edebiyatı yapmadım. Buradaki amacım Galatasaray'ın menfaatleri. Bu durum bize hiç yakışmıyor.

"ŞEREFLERİ VARSA İSPATLASINLAR"

24 saatimin yaklaşık 18 saatini Galatasaray'la yaşıyorum. Geçenlerde bir tatile gideyim dedim burnumdan geldi. Bizi rantçılıkla suçluyorlar. Özelikle Riva konusunda biz Riva hakkında genel kuruldan tam yetki aldık ve Riva'yı en iyi şartlarda değerlendirmek için bekliyoruz. Arkasında Genel Kurul kararı olan bir işte nasıl rant olabilir ki? Bizim hakkımızda rantcı diyenler şerefleri varsa bunu ispatlasınlar

Galatasaray'a geldiğimiz günden beri 40 tane haciz işlemini kaldırdık. 1996 ile 2006 arasında Fifa'daki tüm itilaflı işlere tam 36 milyon dolar para ödedik. Şu anda futbolcular haricinde tüm çalışanlara paraları ödenmiştir. Stadımızın 1 yıl geçikmesinden dolayı 40 milyon dolar para kaybettik ve bu da bizi nakit akışı konusunda zora soktu.

"TARAFTARLA ARAM ÇOK İYİ"

Galatasaray taraftarıyla benim ilişkim her zaman iyi olmuştur. Özelikle de UltrAslanla tek yumruk olduk. Bana istifa diye bağırmalarına çok üzüldüm bu duruma hiç alışık değilim. Taraftarı anlıyorum bu çok duygusal bir iş. Galatasaray taraftarları spontane olarak o anda tepki veriyor ancak onlar da bizim yaptığımız işleri çok iyi biliyor.

"100 KİŞİLİK LİSTEMİZ VAR"

Adnan Sezgin'e benim verdiğim görev Galatasaray'ın Florya'daki işlerinin düzgün bir biçimde yürümesi. En son Elano ile ilgili olayn oldu hepnizin bildiği. Elano Galatasaray'ı kafasında bitirmiş. Adnan 2 gündür Santosla pazarlık halindeydi. Galatasaray'da transferleri Adnan Sezgin değil teknil direktörlerin isteği ile yapılır. Gerets ile şampiyonluğun iskeletini Hagi kurdu. Ve Hagi'nin burada başarılı olacağını düşünüyorum. Hagi savaşan bir takım istiyor ve elinde de 100 kişilik bir futbolcu listesi var.

"SEZGİN'İ YARIN KAPININ ÖNÜNE KOYARIM"

Adnan Sezgin transferi kendisi yapmaz. O gider pazarlıkları yapar ve en son noktada bize getirir biz de hocaya bir kez daha sorar ve transferi gerçekleştiririz. Adnan Sezgin'i basın sevmez çünkü Adnan'ın ağzından laf alamazlar. Adnan futbolun tekniğine kesinlikle karışmaz. Adnan Sezgin'ın Galatasaray'a zarar verdiğini düşünürsem yarın kapının önüne koyarım bu herkes için de geçerli. Adnan Sezgin bize faydalıysa ben onu niye göndereyim.

"NE HAGI KALIR, NE DE SEZGİN"

Benim amacım Galatasaray yönetimsel kararları alsın ama bunu profesyoneller yapsın. Galatasaray'da artık futbol şubesi yok. Benim 5 tane yöneticim var. Bunların görev tanımı var. Bunları bana değerlendirip gönderin dedim. Buradan gelen sonuçlarda görevine en uygun olan Adnan Sezgin çıktı. Futbolda da tüm yetkiyi Sezgin ve Hagi'ye verdik. Hagi'ye transfer konusunda tam yetki verdik. Uygulaması Adnan Sezgin'dir. Başarı gelmezse ne Hagi kalır, ne Sezgin kalır.

"HER ZAMAN RAKİBİMİZ FENERBAHÇE"

Taraftar olarak futbol taraftarlarının yüzde altmışbeşi Fenerbahçe ve Galatasaraylı. Geniş açıdan bakarsanız işin ekonomisini sportif açıdan yakaladığı başarıları göz önüne alırsanız bizim en önemli rakibimiz Fenerbahçedir. Bu durumu şu anki içinde huludnuğumuz konum değiştirmez. Kavdadan herkes zarar görür. Savaşta yenen de, yenilen de zarar görür kavgayla bir yere gidilmez. Rakiplerimizle rekabet içinde olacağız ama bu rekabetten de fayda sağlayalım. Medya bizlerinm kavga etmesini istiyor. Çünkü bu onların işine geliyor. Biz Aziz Yıldırım'la bir araya geldik ve Türk sporunu nasıl yukarıya taşıyabiriliz diye konuştuk. Biz kavga edersek bu durum trübünlere ve sokaklara yansıyor. Bu büyük rekabetten büyük bir ekonomi nasıl çıkar biz onun peşindeyiz. Sadri Şener de benim çok eski bir dostum o Trabzonspor başkanı diye onuunla oturmayacak mıyım?

"BURASI FARKLI BİR DÜNYA"

Total futbola geçmek futbol anlayışımızı geliştirmek için Rijkaard'la anlaştık. Rijkaard'ın Türkiye'ye gelişinde herkes olumlu konuştu. Biz Rijkaard'la lige çok iyi başladığımızda Rijkaard'la ilgili olumlu konuşanlar ne zamanki 7 haftada düşüşe geçtik Rijkaard'la ilgili olumsuz konuşmaya başladı. Eğer Rijkaard'la ilgili ilk geldiği gün olmsuz bir yargıları olsaydı onlara saygı duyardım. Rijkaard'a buraya gelmeden önce buranın çok farklı bir dünya olduğunu söyledim.

"OTORİTER HOCA LAZIM"

Türkiye'de başarı olacaksa otoriter teknik direktör lazım. Baktığınız zaman Lucescu dışında yumuşak başlı bir teknik direktör Galatasaray'da başarılı olmamış. Türkiye'de futbol farklı oynanıyor sanki burada sahada savaş yapılıyor, burada anti futbol oynanıyor. Rijkaard'ın Galatasaray'da başarısız olmasının sebeplerinden biri burada oynanan futbola ayak uyduramaması oldu. Takıma kamp yaptırmak istemedi. Ama oyuncular o kadar profesyonel değil.

"HAGI, BAŞARILI OLURSA KALIR"

Hagi'nin futbolculardan beklentisini var, Misimovic'in tavırlarını özelikle de antrenmanlarda hiç beğenmedi ve o yüzden de kadrodışı bıraktı. Misimoviç ile ilgili tüm karar Hagi'nin. Affedip etmemek onun kararı. Hagi başarılı olursa devam eder, olamazsa da gider. Kendisi devre arasında çıkışta olan genç ve savaşan futbolcuları istiyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com