“Başarıda anne ve babanın rolü” konferansı

“Başarıda anne ve  babanın rolü”  konferansı
Kişisel gelişim uzmanı ve yazar Recep Özkul, memleketi olan Kütahya’nın Pazarlar ilçesinde “Çocuğun başarısında Anne ve Babanın Rolü” konulu seminer verdi.
Kişisel gelişim uzmanı ve yazar Recep Özkul, memleketi olan Kütahya’nın Pazarlar ilçesinde “Çocuğun başarısında Anne ve Babanın Rolü” konulu seminer verdi. 
Pazarlar kaymakamlığı ve Pazarlar Belediye Başkanlığının ortaklaşa Çok Proğramlı Lisesi Konferans salonunda düzenlediği “çocuğun başarısında Anne ve Babanın Rolü” konulu seminerde, anne ve babalara aile çocuk yetiştirme hakkında bilgi veren Recep Özkul, çocuğun kişisel gelişimi sırasında yapılacak hataların ilerleyen yaşlarda olumsuz sonuçlar doğuracağına dikkat çekti.
Her anne ve babanın farkında olmadan birtakım yanlışlar yaptığını ifade eden kişisel gelişim uzmanı ve yazar Recep Özkul, çocukların baskı ve şiddetle eğitilemeyeceğini belirtti. Özkul, her çocuğun farklı özelliklere sahip olduğunu belirterek, "Bir çocuğun önce yüreğinden geçenleri anlamalısınız. Davranışlarını sorgulamak her zaman fayda sağlamaz. Önemli olan bunun altında yatan sebepleri araştırmak ve doğru çözümler üretmektir. Bu süreçte anne ve babaya önemli görevler düşüyor. Çocuğunuzu başka çocuklarla karşılaştırarak baskı ve şiddet uygulamayın. Unutmayın ki çocuklarınız sizi taklit ediyor. Onların doğru davranışlar sergilemesini istiyorsanız, önce siz doğru olun. Çocuklarınıza söz veriyorsanız mutlaka sözünüzü yerine getiriniz. Çocuğunuzun yaptığı hataları mutlaka siz yapıyorsunuz demektir. Çocuğunuza sevginizi gösteriniz. Sevginizi göstermenin en basit yolu ise ona sarılmaktır. Çocuklarına zaman ayırınız. Çocuğunuzun kitap okumasını istiyorsanız sizde kitap okumalısınız. Çocukla kurulacak sağlıklı iletişim, gelecekte sağlıklı toplumun temelini oluşturur. Çocuğunuzun başarılı olmasını istiyorsanız hiç bir şeyi bedava vermeyin. Bedava peynir sadece fare kapanında olur. Onunda bedeli vardır. Çocuklarımıza mücadele etmeyi öğretmemiz gerekiyor. Çocuklarımıza ilme ilme terbiyeyi, ahlakı, saygıyı ve sevgiyi işlemeliyiz. Bunu da yaşayarak öğretmeliyiz" dedi.
Kişisel gelişim uzmanı Recep Özkul’un “Çocuğun başarısında Anne Babanın rolü” konulu seminere Pazarlar Kaymakamı İshak Çınar, İlçe Belediye Başkanı Ahmet Torun, Kuşu Belediye Başkanı Halil Ergenç, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kemal Sevgi ve çok sayıda anne babalar katıldı.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Kemal Sevgi, Kişisel gelişim uzmanı Recep Özkul’un verdiği seminerlerle öğrencilerimizin başarısına katkı sağlamayı amaçladıklarını söyledi.
Seminerin sonunda İlçe Kaymakamı İshak Çınar, İlçe Belediye Başkanı Ahmet Torun ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Kemal Sevgi tarafından plaket takdim edildi. Gelişim uzmanı yazar Recep özkul, seminer sonunda yoğun ilgi içersinde kitaplarını imzaladı.
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com