"Başarılı okullarımızı ödüllendireceğiz"

"Başarılı okullarımızı ödüllendireceğiz"
Uşak Valisi Özdemir Çakacak, eğitimde başarı ve kaliteyi yakalamak için okul müdürlerine “Başarı için hedef belirleyeceksiniz” uyarısı yaptı. Yıl sonunda başarılı olan okulları ödüllendirip başarısız olan okullardan hesap soracaklarını belirt

Uşak Valisi Özdemir Çakacak, eğitimde başarı ve kaliteyi yakalamak için okul müdürlerine “Başarı için hedef belirleyeceksiniz” uyarısı yaptı. Yıl sonunda başarılı olan okulları ödüllendirip başarısız olan okullardan hesap soracaklarını belirten Vali Çakacak, eğitim camiasının ulvi bir görev üstlendiğini söyledi.

Eğitimin ve eğitimcinin önemine değinerek “Sizin ham maddeniz insan” diyen Uşak Valisi Özdemir Çakacak, ildeki tüm okulları zaman zaman gezerek çalışmaları yerinde inceleyeceklerini kaydetti. ÖSS, SBS ve diğer alanlarda başarılı olan okulları ödüllendireceklerini anlatan Vali Çakacak, okul müdürleri ile daha önce yaptığı toplantılarda da bu uyarıları yaptığını ifade etti. Öğretmenlerin ulvi bir görev üstlendiğini belirten Çakacak şunları söyledi; “Okul müdürleri her yıl mutlaka bir hedef belirleyecek. Bu hedef öğretmenlerle de paylaşılıp benimsetilecek. Yıl sonunda da belirlenen bu hedeflere mutlaka ulaşacaksınız. Biz bu konuyu ciddiyetle takip edeceğiz. Bizim geleneğimizde başarı ödüllendirilir. Bizde bu nedenle başarılı olan okullarımızı ödüllendireceğiz. Başarılı olamayan okullarımızdan da hesap sorup başarısızlığın nedenlerini araştıracağız. Öğretmenlerimiz çok ulvi bir görev üstleniyor.
Çünkü onların ham maddesi insandır. Öğretmenlerimizin hammaddeleri gelecekte aydınlık Türkiye'yi ileriye taşıyacak insanlar olacaktır. Bu nedenle öğretmenlerimiz ulvi bir görev üstleniyor. Biz zaman zaman okullarımızı ziyaret ediyoruz. Bu ziyaretlerimizi bundan sonra da sürdüreceğiz. ÖSS ve SBS'nin yanı sıra her alanda başarılı olan okullarımızı ziyaret ederek müdüründen öğretmenine ve öğrencisine kadar ödüllendireceğiz. Amacımız eğitimde yakaladığımız başarı çıtasını daha yukarılara taşımaktır. İlimiz son yıllarda eğitim alanında ciddi başarılar elde ederek çıtasını yükseltmiştir. Bu başarı çıtasını daha yukarı taşımak zorundayız”

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com