Başbakan, Almanya'da Konuşuyor!

Başbakan, Almanya'da Konuşuyor!
Başbakan Tayyip Erdoğan, Almanya'nın Dusseldorf kentinde gurbetçilerle bir araya geldi.

Başbakan Erdoğan'ın konuşması sık sık tezahüratlarla kesilyor...

Erdoğan, Almanya'daki gurbetçilere 'Sizler hem Almanya'nın hem de büyük ve güçlü Türkiye'nin teminatı altındasınız' dedi..

'Benim vatandaşım 'imdat' dediğinde bir el uzatılmasını istediğinde Libya örneğinde olduğu gibi hemen yardımlarına koşuyoruz.. Şuan 16 bin 500 Türk'ü Libya'dan Türkiye'ye getirdik' dedi..

Erdoğan, 'Daha düne kadar gündemi belirlenen bir Türkiye vardı. Ancak şimdi gündem belirleyen dünyanın söz sahibi ülkesi haline geldik.. Dünyanın dört bir yanına ulaştık.. Birçok ülkesinde dünya mirasına eserler kazandırdık.. Moğolistan'da, Kudüs'te, Bosna'da Mısır'da birçok ülkede tarihi miraslarımıza sahip çıktık.. Kızılay'la dünyaya yardım elimizi uzatıyoruz.. TRT ile dünyaya Türkçe sesleniyoruz.. Dünyadaki vatandaşlarımıza anında yardıma kouşuyoruz.. ' dedi..

'Sevgili kardeşlerim, küresel krizde dünya alt-üst olurken Türkiye hamdolsun dimdik ayakta kaldı.. Şimdi Türkiye'nin milli gelir karşısında yüzde 74 olan borç oranı şimdi yüzde 40'lara indirdik..' diyem Erdoğan ekonomik verilerle hükümeti zamanında yapılanları anlatıyor..

Erdoğan yolsuzluk yapsaydık bu yatırımları yapabilir miyidik? Ülkenin dört bir yanına havaalanı yapıyoruz. Sevgili vatandaşlarım aynı burada olduğu gibi Ankara-İstanbul arasında hızlı trenide yaptık. Şimdi size soruyorum Allah aşkına yolsuzlukların olduğu bir ülkede bu yatırımlar olabilir mi. Dün Marmaray'ı ziyaret ettim ve bir de temel attım, otoyol için. Denizin altından geçeceğiz. İstanbul'un trafiğini hafifleteceğiz.

Artık kendi savaş helikopterini üreten bir Türkiye var. 2013'de bantan seri üretim halinde çıkacak. 2020'de de kendi savaş uçaklarımı üretecek hale geleceğiz. Artık kendi savaş gemilerimizi yapıyoruz.

Yunus Emre'nin bir şirrini okuyan Erdoğan salomdaki gurbetçileri coşturdu...

Erdoğan, Almanaya'daki vatandaşların oy kullanamabilmeleri için gerekli çalışmalrın yapıldığını açıkladı.

AYRINTILAR GELİYOR...
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com