Başbakan, Apo’ya bir şey diyemedi!

Başbakan, Apo’ya bir şey diyemedi!
İmralı pazarlıklarının medyada yer almasının ardından ilk kez konuşan Erdoğan, suçu yine medyaya attı.
İmralı tutanaklarının sızdırılmasının ardından ilk kez Balıkesir’de konuşan Erdoğan “Taviz vermeden süreci sürdüreceklerini söyledi. Erdoğan ‘Hayat risktir, siyaset risktir. Bunun bedeli ne olursa olsun milletimizin refahı için huzuru için her şeyi yapacağız.” söyledi.
 
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Balıkesir ziyaretinde İmralı Tutanaklarının sızdırılması sonrası ilk kez konuştu. Erdoğan terörü bitirmeye yönelik çözüm sürecinin devam edeceğini belirterek, ”Milletimizin tarihteki o anlı şanlı yerinden taviz vermeksizin bu süreç devam edecek” dedi.
 
Erdoğan, ”Hayat risktir, siyaset risktir. Bunun bedeli ne olursa olsun milletimizin refahı için huzuru için her şeyi yapacağız. Çünkü annelerin ağlamaması lazım, gözyaşlarının durması lazım, kanın durması lazım. Onun için silahlar bırakılıncaya kadar mücadelemiz sürer, siyasetle de müzakeremiz sürer” dedi.
 
Erdoğan, “Yıkmak kolaydır yapmak kolaydır. Savaş kolaydır Barış zordur… Ayırmak kolaydır, birleştirmek zordur… Bizler de zoru seçiyoruz… Biz çözmek için uğraştıkça , çözülmemesini isteyenler var. Biz kalpleri onarmak için uğraştıkça engelleyenler var… Biz elimizi kolumuzu bütün vücudumuzu taşların altına koyup annelerin göz yaşını dindirmeye uğraştıkça sabote etmek isteyenler var…” dedi.
 
Erdoğan, “Art niyetli haberlere, dedikodulara, söylentilere, medya üzerinden yapılan karanlık operasyonlara, medya aracılığıyla kurulan tuzaklara itibar etmeyin. Yıkmak kolay yapmak zor. Biz zor olana talibiz” dedi.
 
SANSÜR ÇAĞRISI YAPTI
 
Erdoğan, tutanakların medyada yer aldığı için gazeteyi suçladı. Sürece katkı vermek isteyenlerin bu haberi atmaması gerektiğini belirten Erdoğan gazetye patronlarına yüne sansür çağrısı yaptı. Erdoğan, “Bir gazete çıkmış, başlık atıyor, attığı başlıkla İmralı’dan haberler veriyor. Bir kısım medya yanımızda olmadı diye hep söyledim. Bu medyanın uzantıları, kalemşörleri şöyle yazıyor. ‘’Devlet yönetmek başka, gazete yönetmek başka’’ Şu çözüm sürecine katkı vermek istiyorsanız böyle bir haberi atamazsınız, atmamalısınız” dedi.
 
‘ARKADAŞLARA DA KONUŞMAYIN DEDİM’
 
Kılıçdaroğlu’nun çağrısına rağmen konu ile ilgili bir açıklama yapmama tutumunu sürdüren Erdoğan, konuşmadığını ve konuşmayacağını açıkladı. Tayyip Erdoğan AKP’lilere de konuşmayı yasakladığını bir kez daha açıkladı. Erdoğan, “ben konuşmuyorum, konuşmayacağım. Arkadaşlarıma da söyledim, konuşmayın diye. Attıkları başlıklarla gazetecilik yapıyorlarmış, böyle gazetecilik yapacaksan batsın böyle gazetecilik Medya yine başbakan bize saldırdı diyecek. Bu çözüm sürecinde kim bu süreci baltalamak istiyorsa o benim de milletimin de karşısındadır. Önümüze konulan taş engeldir, söker atarız Kim olursa olsun dinlemeyiz” dedi. (EAK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com