Başbakan BDP'ye Sert Çıktı!

Başbakan BDP'ye Sert Çıktı!
Sen mazbata alacaksın diye gençler ölecek. Gözünüzü bu kadar mı kan bürüdü?

Başbakan Erdoğan, bir yandan terör örgütü, bir yandan da onun uzantılarının, ortamı tahrik etmek, germek, süreci kışkırtmak için dört bir koldan harekete geçmiş durumda olduğunu söyledi. Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarlığı'nın yeni hizmet binasını açan Başbakan Erdoğan'ın gündeminde eylemsizlik kararını bitiren PKK ve bu kararı savunan açıklamalar yapan BDP vardı. BDP'yi PKK'nın sözcülüğüne soyunmakla suçlayan Başbakan, “Mazbata alacaksınız diye çocuklar ölsün istiyorsunuz. Bu hangi vicdana sığar” diye konuştu.

SORUN BİTTİKÇE BDP ZEMİN KAYBEDİYOR

PKK ve uzantılarının seçim öncesi ülkeyi karıştırarak bundan nemalanmaya çalıştığını anlatan Erdoğan, ''Gençlerin ölümü, anaların gözyaşı, babaların yürek sızısı, kapanan kepenkler, savaş alanına dönmüş sokaklar pahasına bir oy avcılığı, bir fırsatçılık söz konusu'' dedi. Konuşmasında BDP'yi eleştiren Erdoğan, bölgede sorunların çözüldükçe bu partinin de zeminin kaydığını belirterek şunları söyledi: “BDP sorunların çözüm yoluna girdiğini gördüğü için, bütün imkanlarıyla süreci sabote etmeye çalışıyor.”

Bütün kışkırtmalara rağmen Milli Birlik ve Kardeşlik Projesini daha ilerilere taşıyacaklarını söyleyen Erdoğan “Türkiye'nin demokratikleşmesinin önündeki ki buna 'ileri demokrasi, temel hak ve özgürlükler' diyorum hiçbir engele takılmayacak, Türkiye'yi her boyutuyla büyütmeye devam edeceğiz'' dedi.

İZANI VE İNSAFI UNUTTUNUZ MU? 

''Seçimlere 3 ay kala ortamı gerginleştirip, ülkeyi tahrik edip, sokakları ateşe verip, bu süreçten oy elde etmenin hesabını nasıl yapabiliyorsunuz? Gözünüz bu kadar mı karardı, gözünüzü bu kadar mı kan bürüdü? İz'anı, insafı bu kadar mı unuttunuz?'' diyen Erdoğan, şöyle devam etti: ''Siz güya oy alıp Meclis'e geleceksiniz... Ne pahasına? Ölen ve öldüren gençler pahasına, annelerin, babaların gözyaşı pahasına, öksüz, yetim kalacak çocuklar pahasına, bu insanlığa, vicdana sığar mı? Utanmadan sıkılmadan, 'bölgede akan her damla kanın sorumlusu Başbakan'dır' diyorlar. Senin aklın 8 yıldır mı kendine geldi? 30 yıldır bu ülkede terör örgütü kan döküyor. 30 yıldır bu ülkenin başbakanı Tayyip Erdoğan mı? Sen mazbata alacaksın diye gençler ölecek, ondan sonra da çıkıp Başbakanı tehdit edeceksin, suçlayacaksın.”

BUGÜNE KADAR NE YAPTINIZ

Erdoğan bu kesimlerin 'demokrasi ve ifade özgürlüğü'nü sık sık kullanmalarına rağmen kendilerini eleştirenlere karşı tahammülsüzlüklerini örnek olarak göstererek sözlerini şöyle sürdürdü: ''Kürt kökenli kardeşime soruyorum; Bu süreç en fazla kime zarar verdi? Terörden en fazla kaybeden kim oldu? Terör en fazla kimin çocuklarını yedi?”

İkide bir de KCK, KCK... Suç varsa işlem de yapılır

Başbakan Erdoğan, BDP'nin PKK'nın sözcülüğünü yaparak Türkiye partisi olamayacağını belirtti. Erdoğan, BDP'nin bütün enerjisini örgütün sözcülüğünü verdiğini kaydederek şunları söyledi: “Bütün derdiniz terör örgütü elebaşının hapishane şartları olursa, siz Türkiye partisi olamazsınız. Kendisinden oy aldığınız kitlelere dahi hizmet üretemezsiniz. İşte elinizde belediyeler var. Bugüne kadar bölgeye hangi hizmeti götürdünüz, hangi sorunu çözdünüz, hangi derde çare ürettiniz, önce bunun muhasebesini yapın. 'ikide bir KCK, KCK, KCK, ikide bir KCK...' Şu anda bu vesileyle içeri alınan belediyeler, her şeyden önce yürütmenin aldığı bir karar ve uygulama değildir. Türkiye Cumhuriyeti demokratik, laik, sosyal bir hukuk devletidir. Eğer hukuku çiğniyorsanız, eğer yasaları çiğniyorsanız tabii ki yasalar size de uygulanacaktır.''

Ekonomik ve siyasi pozitif ayırımcılık yaptık

Başbakan Erdoğan iktidara gleddikleri ilk günden bu yana Güneydoğu ve Doğu Anadolu'ya diğer belgelerden daha fazla yatırım yaptıklarını belirterek “Bu bölgelerimizin çehresini değiştirmek için 8 yılda yaklaşık 30 milyar liralık yatırım gerçekleştirdik. Bu, cumhuriyet tarihinde bölgede böyle bir yatırım asla böyle bir yatırım görülmemiştir. Bu iki bölgede, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerimizde, geçmişin ihmalini telafi etmek için, o bölgeleri diğer 5 coğrafi bölgenin seviyesine çekmek için adeta pozitif ayrımcılık uyguladık. Üniversiteler duble yollar, hastaneler farkilara yaptık. Şimdi de yine hvaalanları yeni yatırımlar yapıyorz. Bütün bölgeyi yakın zamanda ben kendim geztidim. Ayrıca bütün bakan arkadaşlarım ve milletvekillerim sürekli oralarda. Biz bölgeye uzaktan bakanlardan, uzaktan uzağa ahkam kesenlerden değiliz” dedi.

12 Eylül'de çeteler ve PKK değişime birlikte karşı çıktı

8 yıl boyunca Türkiye'nin kalkınması, demokratikleşmesi için mücadele verdiklerini dile getiren Erdoğan, ''Biz bu mücadeleyi çetelere rağmen yaptık, hukuk dışı örgütlenmelere rağmen yaptık, hukuksuzluğa rağmen yaptık. Meclis'te yalnız bırakıldık. Ne anamuhalefet ne diğer muhalefet partileri, hiçbirisi sorunun çözümüne destek vermedikleri gibi bir defa süreci tahrik etmek için ellerinden geleni yaptılar'' dedi. Yapılan tüm reformları bölge halkının hislerini istismar eden siyasetçilerin engellerine rağmen yaptıklarını anlatan Erdoğan sözlerine şöyle devam etti: ''Bizim mücadelemizden, gayretlerimizden, sorunu çözmeye yönelik samimi adımlarımızdan o kadar çok rahatsız oldular ki, terör örgütüyle ülke içindeki çetelerin dahi birbirleriyle işbirliği içine girdiklerini gördük ve yaşadık. İşte en son, 12 Eylül halk oylamasında, terör örgütü de 'hayır' dedi, ülke içindeki çeteler de 'hayır' dedi. Terör örgütünün uzantıları da şehit cenazelerini istismar edenler de 'hayır' dedi. O kadar ileri gittiler, o kadar cüretkar şekilde davranmaya başladılar ki terör örgütüne, 'neden eylemsizlik ilan ediyorsunuz, eylemsizlik hükümetin işine yarar' diye akıl verenler dahi çıktı. Her seçim öncesi artan terör eylemleriyle, Türkiye içinde siyasi ortamı, siyasi denklemi şekillendirme gayreti içine dahi girdiler. Allah aşkına soruyorum; siz, 12 Haziran'da oy toplayacaksınız diye gençlerin ölmesi, öldürmesi insanlık mıdır, insani midir? Bunu vicdanınıza nasıl izah edebiliyorsunuz, veya vicdanınıza nasıl anlatabiliyorsunuz?”

'On Yılın Devlet Adamı' ödülü

Başbakan Erdoğan dün Slovenya Başbakanı Borut Pahor'ı ağırladı. Erdoğan, Slovenya'da yerleşik Uluslararası Ortadoğu ve Balkan Araştırmaları Enstitüsü'nün, kendisine 'Onyılın Devlet Adamı Ödülünü' vermeyi kararlaştırdığını memnuniyetle öğrendiğini söyledi. 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com