Başbakan Bölge Liderleriyle Görüşecek!

Başbakan Bölge Liderleriyle Görüşecek!
Erdoğan'ın, Türkiye'nin diplomatik ilişkileri olduğu tüm ülkelerin liderleriyle görüşeceği açıklandı...

Erdoğan'ın, Abbas ile görüşmesinde 1967 sınırları içerisinde bir Filistin devletinin kurulmasına destek sözü verirken Türkiye'nin diplomatik ilişkileri olduğu tüm ülkelerin liderleriyle görüşeceğini söylediği bildirildi.

Türkiye'yi ziyaret eden Filistin Yönetimi Başkanı Mahmut Abbas'ın Ankara'daki görüşmeleri Filistin medyasında yankı buldu. Filistin medyasına göre, Ankara'da barış müzakerelerine ilişkin gelişmeleri ele alan Abbas'ın Başbakan Erdoğan ile yaptığı görüşmenin içeriğine ilişkin olarak bilgi veren Ankara Büyükelçisi Nabil Ma'roof'un, Erdoğan'ın 1967 sınırları içerisinde bir Filistin devletinin kurulması hedefini destekleme sözünü verdiğini ifade ettiğini aktardı. Büyükelçi ayrıca, Erdoğan'ın, Türkiye'nin diplomatik ilişkileri olduğu tüm ülkelerin liderleriyle görüşeceğini de söyledi.

EL FETİH İLE HAMAS BİRLEŞMELİ
Filistinli Ma'an ajansına göre, Erdoğan, Fetih ile Hamas grupları arasında bir barışma anlaşmasının olması gerektiğine inancının dile getirirken “Güçlü olmak için birleşmelisiniz” sözlerini sarfetti.
Bu arada Başbakan Erdoğan'ın, Türkiye'nin, Ramallah hükümetinin ekonomik kalkınma planlarına destek sağlamayı sürdüreceğini, bu çerçevede de Batı Şeria'daki Cenin bölgesindeki sanayi bölgesinin kurulmasına 10 milyon dolarlık bir katkıda bulunacağını ifade ettiği de yansıtıldı.

FİLİSTİNLİ İŞADAMLARINA VİZE KOLAYLIĞI
Filistin medyasına göre, Erdoğan ve Abbas, ayrıca ikili ticareti geliştirmeyi amaçlayan bir programda mutabık kaldı. Bu programın, Filistinli işadamlarına vize kolaylığının sağlanmasını öngördüğü de belirtildi

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com