Başbakan bunlara danışıyor

Başbakan bunlara danışıyor
Başdanışman Yalçın Akdoğan, köşe yazısında inanılmaz bir hataya imza attı.
Star yazarı ve Başbakan'ın Başdanışmanı Yalçın Akdoğan, yerel seçim öncesi yapılan bir anketin sonuçlarını paylaştığı yazısında inanılmaz bir hataya imza attı. Akdoğan, 2011 milletvekili seçimlerinin sonuçlarını baştan sona yanlış rakamlarla köşesine taşıdı.
 
MHP'Yİ BARAJ ALTI BIRAKTI!
 
"AKP genel merkezinin yaptırdığı en son araştırmaya göre iktidar ile muhalefet arasındaki uçurum her geçen gün açılıyor" diyen Akdoğan sözü 2011 seçimlerine getirdi ve şaşkına çeviren rakamlar verdi. "2011 milletvekili seçimlerinde AKP yüzde 48.3, CHP yüzde 33.6, MHP yüzde 9 oy aldı" diyen başdanışman, CHP'nin oyunu yükseltirken MHP'yi de baraj altında bırakarak Meclis dışına atıverdi. 
 
Akdoğan, kendi partisi AKP'nin de oy oranını yanlış verdiği yazısında BDP'den söz etmedi.
 
BAŞDANIŞMAN ŞAŞIRDI AMA STAR DA FARK ETMEDİ!
 
Yalçın Akdoğan İstanbul seçimlerinde AKP'nin açık ara ipi göğüsleyeceğini iddia ettiği yazısında 2011 seçimlerinin sonuçlarını alt üst eden verileriyle günün en şaşırtan hatasına imza atmış oldu. Akdoğan'ın yazısındaki hatanın dikkat çeken bir diğer yanı ise Star gazetesinin gösterdiği dikkatsizlik oldu. Başdanışmanın yazısındaki maddi hata gazetenin editoryal mekanizmasının da pek iyi çalışmadığını da göstermiş oldu.
 
2011 SEÇİMLERİNİN GERÇEK SONUÇLARI NEYDİ?
 
Akdoğan'ın yazısında yanlış rakamlarla yer alan 2011 milletvekili seçim sonuçlarının gerçek verileri ise şöyle gerçekleşti:
 
AKP: % 49,95
 
CHP: % 25,94
 
MHP: %12.98
 
BDP (Bağımsızlar) : % 6,58

(SBK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com