'Başbakan çark etti'

'Başbakan çark etti'
CHP İstanbul Milletvekili İhsan Özkes, Başbakan Erdoğan'ın "tek din" sözlerini "dil sürçmesi" olarak açıklamasına yönelik "Sayın Başbakan onu dil sürçmesi olarak kullanmadı. Üzerine basarak söylediği cümleden bugün çark etti" dedi.

CHP İstanbul Milletvekili İhsan Özkes, Başbakan Erdoğan'ın "tek din" sözlerini "dil sürçmesi" olarak açıklamasına yönelik "Sayın Başbakan onu dil sürçmesi olarak kullanmadı. Üzerine basarak söylediği cümleden bugün çark etti. Çarkçı başbakan. Gerçekten çarkçılığının en büyük delilidir. Çark etti. Sayın Başbakan çarkçı başbakandır. Avrupa'ya doğru gitti, Avrupa'da çark etti" dedi.

CHP İstanbul Milletvekili İhsan Özkes, mazbut vakıflara ait hayrat taşınmazlardan ibadethane statüsünde olup yanında ya da bitişiğinde konut, lojman ya da meşruta olarak din görevlilerince kullanılanlardan kira bedeli alınmaması için kanun teklifi verdi.
CHP İstanbul Milletvekili İhsan Özkes, TBMM Başkanlığı'na Vakıflar Kanunu'nda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanun Teklifi'ni sundu.

Teklif ile mazbut vakıflara ait hayrat taşınmazlardan ibadethane statüsünde olup yanında ya da bitişiğinde konut, lojman ya da meşruta olarak din görevlilerince kullanılanlardan kira bedeli alınmamasını öngörüyor. Ayrıca geçmişe yönelik olarak tahakkuk ettirilen ecrimisil bedelleri hiçbir işleme gerek kalmaksızın sona erecek.

TBMM'de düzenlediği basın toplantısıyla teklifi hakkında bilgi veren Özkes, son yıllarda borç, haciz ve tahliye davalarıyla din görevlilerinin perişan edilmekte olduğunu iddia ederek, "Rant hırsının cami lojmanlarına kadar sirayet etmesi gelinen durumun vahametini gösteriyor" dedi.

Bir basın mensubunun, "Başbakan 'tek din' ifadesinin 'dil sürçmesi' olduğunu söyledi, ne diyorsunuz?" sorusuna Özkes, "Ben Sayın Başbakan'ın o tek din sözünü kullanırken canlı yayında dinledim. Sayın Başbakan onu dil sürçmesi olarak kullanmadı. Üzerine basarak söylediği cümleden bugün çark etti. Çarkçı başbakan. Gerçekten çarkçılığının en büyük delilidir. Çark etti. Sayın Başbakan çarkçı Başbakan'dır. Avrupa'ya doğru gitti, Avrupa'da çark etti" yanıtını verdi.
(SRK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com