Başbakan Cemaat medyasını hedef aldı

Başbakan Cemaat medyasını hedef aldı
AKP - Cemaat savaşında büyük rol üstlenen Cemaat'e yakın medya da Hükümet'in hedefinde. Başbakan İpek Medya'nın patronu için sert konuştu.
Yolsuzluk ve rüşvet operasyonu ile zirveye tırmanan AKP- Cemaat savaşının medya ayağında da hararet artıyor. Başbakan Erdoğan Cemaat'e yakınlığı ile bilinen İpek Medya Grubu'nu hedef aldı.
 
MADEN RUHSATLARI ALININCA BAS BAS BAĞIRIYOR
 
Parti genel merkezinde düzenlenen yemekte bir araya geldiği milletvekillerine konuşan Başbakan Erdoğan, bünyesinde Bugün gazetesi, Bugün TV ve Kanal Türk'ü barındıran İpek Medya Grubu'nun patronu Akın İpek'i hedef aldı. İsim vermeden İpek'in altın işletmeciliği "Bunların maden ruhsatları ellerinden alınınca bas bas bağırıyorlar. Altın ağalığı yaparken iyiydi. Bunların hepsini açıklayacağım.” dedi.
 
BİR YILLIK MALİ İNCELEME
 
Maliye'nin gözü bir süredir Cemaat'e yakınlığı herkesçe bilinen Akın İpek'in üzerindeydi. Yaklaşık bir ay önce, yani dershane krizinin patlak verdiği günlerde, Koza Holding'e ait altın şirketi Koza Altın'a birden fazla yılı kapsayan vergi incelemesi başlatılmıştı. Bu incelemeler şirketin hisselerinin düşmesine sebep oldu ve bu durum İpek medyaya bağlı gazete ve TV'lerde hükümete karşı muhalefetin artmasına neden oldu. Ayrıca Erdoğan'ın da değindiği gibi şirkete bağlı bazı maden ocaklarının ruhsatları iptal edildi.

(DSE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com