Başbakan: Cezaevi yangınları terörle bağlantılı

Başbakan: Cezaevi yangınları terörle bağlantılı
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Şanlıurfa Cezaevi'ndeki yangına ilişkin, ''Bu da yine terörle bağlantılıdır. Bunu da size söyleyeyim'' dedi.
Meksika'da G20 zirvesine katılan Başbakan Erdoğan, gazetecilerin son gelişmelere dair sorularını yanıtladı.
 
Başbakan Erdoğan, "Terörü kimse bizimle pazarlık konusu etmesin. Biz terörü hiçbir zaman pazarlık konusu olarak da telakki etmedik. Bundan sonra da pazarlık konusu olarak düşünmeyiz. Yapılacak olan tek şey vardır, teröristlerin silahlarını bırakmalarıdır. Bundan sonra farklı ülkelere mi giderler... Bu konuda, bunlar denenmiş, söylenmiş şeylerdir. Buyursunlar gitsinler ama ülkemizde hiçbir zaman operasyonel bir sürekliliğe, yol haritasına biz müsaade etmeyiz.

SAMİMİYSELER PAZARLIK KONUSU YAPMAZLAR
 
Malum siyasi partinin genel başkanı PKK'ya çağrı yapıyor, 'silahı bıraksınlar, güvenlik güçleri operasyonları durdursun'. Bunları biz zaten ne zamandan beri söylüyoruz. Teröristler silahı bıraktığı zaman zaten güvenlik güçleri de operasyona meraklı değil. güvenlik güçleri ancak bu tip sıkıntılar yaşandığında operasyon yapar. Bundan sonraki süreçte de halkın huzurunu tehdit eden ne olursa olsun güvenlik güçleri bu operasyonları yapar. Siyasi partinin genel başkanı ve eşbaşkanına 'Günaydın' demek bize kalıyor. Burada samimiyseler, dürüstseler, iradelerinin terör örgütüne tesir etme imkanı varsa bu konuda adımlarını atarlar ama bunu pazarlık konusu asla yapmazlar.

İLLA 4 PARTİNİN KATILMASI DİYE BİR GAYRETE İHTİYAÇ YOK
 
Ana muhalefet ve iktidar partisinin bu konuda neler yapabiliriz noktasında bir gayreti vardır. İlla 4 partinin katılması diye bir gayrete ihtiyaç yok. Ana muhalefet, iktidar partisi ile dayanışma içinde çalışmaları başlatır. Bugüne kadar atılmamış adımlar varsa bunları belirleriz" dedi.

YANGIN TERÖRLE BAĞLANTILI
 
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Şanlıurfa Cezaevi'ndeki yangına ilişkin, "Bu da yine terörle bağlantılıdır. Bunu da size söyleyeyim" dedi.
 
Erdoğan: "Şanlıurfa'daki tutuklu ve mahkumlar farklı cezaevlerine dağıtılmıştır, dağıtılmaya devam ediyor. Bunun yanında diğer cezaevlerinde çıkanlar da yine arkadaşlar çok farklı adımlar attılar, atıyorlar. Bu da birşeyi gösteriyor. Yani yapmakta olduğumuz yeni cezaevlerine 'İktidarların görevi cezaevi yapmak değil' mantığı ile... Dünyanın neresinde cezaevi olmayan ülke var diye merak ediyorum. İnsanın olduğu her yerde suç ve suçlu vardır. Bunu bilmemiz lazım. Buna göre de almamız gereken tedbirler her zaman alınmalıdır. Bu cezaevlerinde kapasite noktasındaki sıkıntıları da aşacak şekilde yatırımlarımız süratle devam edecektir" dedi.
 
TOPLANTIDA ANA KONUŞMACI OLARAK GÖREVLERİMİZ VAR
 
Başbakan Erdoğan, "Brezilya geziniz sürecek mi şeklindeki soruya da, "Bu zaten eğlence gezisi değil. Bu uluslararası başlığı olan önemli bir gezi. Bugün buradaki ayağı bitiyor bu işin. Bundan sonraki Brezilya ayağında sürdürülebilir kalkınma ile ilgili programlarımız var. Toplantıda ana konuşmacı olarak görevlerimiz var. Haftasonu görevimiz biter bitmez ülkemize döneceğiz" şeklinde yanıt verdi. (SNK)
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com