Başbakan, CHP ve MHP'ye Meydan Okudu!

Başbakan, CHP ve MHP'ye Meydan Okudu!
İstanbul mitinginde konuşan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan MHP ve CHP'ye sert eleştiride bulunarak meydan okudu.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan "Kırk çürük yumurta biraraya gelse bir yumurta etmez. Bunların gözü Merkez Bankası'nın dolu kasası" diyerek MHP ve CHP'yi eleştirdi.

Konuşmasında CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nu eleştiren ve SSK'daki yolsuzlukları anlatan Başbakan Erdoğan, "Merhum Bülent Ecevit'e milletvekili olmak için gitti. Ancak Ecevit yapmadı. Şimdi milletvekili oldu da ne oldu.

Şimdi diyorki elimde dosya var. Sayın Kılıçdaroğlu, niye bu dosyayı yargıya götürmedin seni tutan mı vardı. Bunların dürüstlükle alakası yok. Diyor ki 'geldiğim zaman ne yapacağım bak gör.' Aynısını MHP Genel Başkanı'da diyor. Kırk çükürük yumurtadan bir sağlam yumurta etmez. Bunu böyle bilin. Hadi gelin bir araya, varsa bir yoksulluk Erdoğan'a bunu yapın. Biz buraya yolsuzlukla mücadele ede ede geldik.

BUNLAR TÜRKİYE'YE FRANSIZ

IMF'ye olan borçların ödenmesi ve yetkililerle görüşmesini hatırlatan Erdoğan, "AKPM'de konuştuk ya, Türkiye'de bu ülkeye Fransız olanlar var. Bunların 10 yıllar boyu ne yazık ki Batılı karşısında el pençe durduklarını iyi bilirsizin. O günler geride kaldı.

"MERKEZ BANKASI'NIN DOLU KASASINA GÖZ DİKTİLER"

Bunlar milliyetçiyiz diyor dimi. Ne milliyetçisi, onlar bu işin lafını yapıyor. Merkez Bankası'nın şuan da döviz rezervimizı, 23 milyar dolardan alarak 93.3 milyar dolara çıkardık. Kılıçdaroğlu buna sulandı. Onlar dolu kasaları boşaltmaya alışmışlar. Milletimiz uyandı, bu dolu kasaları boşaltmanıza yardım etmez.

Başbakan konuşmasına, ezan okunması nedeniyle bir süre ara verdi.

EĞİTİM...

Türkiye'de 163 bin derslik yaptıklarını, göreve geldiklerinde sınıf sayıları 70'lerden 31'lere düştüğünü ve düşürmeye de devam edeceklerini kaydetti. Erdoğan, elektronik kitap, akıllı tahta projeleri ile ilgili de bilgi vererek, "Ön hazırlıklarımız tamam. 4 yıl içerisinde okullarımızın donanması bitecek" dedi.

Erdoğan: "Her yıl sizlere sıraların üzerine kitapları koyduk mu? Ücretsiz olarak kitapları verdik mi? Biz buyuz verdiğimiz sözü tutarız. Biz onlar gibi kaynak Kemal'dir veya Tayyip'tir demedik. Biz, kaynam Türkiye'dir dedik.

Üniversitelerde bizden önce 45 lira cık burs veriliyordu. Şuan 240 lira veriyoruz. Özürlülere evlerde asgari ücret olarak bakım ücreti veriyoruz. Eyyy gidi Kemal Efedi! Biz bunları uyguluyoruz, vaad etmiyoruz. Bitmedi, erzak, kömür veriyoruz. 'Sadaka dağıtıyorlar' dediler. Devlet sadaka dağıtır mı? Bu sosyal devletçiliktir. Tıpkı Ömer gibi kapıları, bacaları dinleyeceksiniz. Ağlama, inilti geliyor mu? Gücünüz neye yetiyorsa onu yapacaksınız. Artık dilenen Türkiye yok, veren el Türkiye var.

"Anacım, çocuklarını fakirlik bahanesiye okula göndermekten geriye kalma" diye seslenen Erdoğan, ilköğretim ve orta öğretimde öğrencilere verdikleri yardım paralarını da değinerek "Şimdi ne diyoruz, üç çocuk..Genç dinamik eğitimli nüfuza sahip olacağız. Yeter ki el ele verelim. Çünkü Türkiye iyi büyüyor" dedi.

SAĞLIK!...

'OLUR OLUR BAL GİBİ OLUR...'

Sağlıkta yapılan çalışmalar ile ilgili bilgi veren ve hastanelerin tek çatı altında birleşmesini hatırlatan Erdoğan, "CHP buna karşı çıktı biz ne dedik, hani bir şarkı var ya 'olur olur bal gibi olur' Olur dedik oldu. Kurum hastaneleri vardı hepsini birleştirdik. Özel sektör ve vakıf hastaneleri de birleştirelim dedik. Ah ah.. bu Kemal çok vaktimi alıyor da!.." diyerek hastanelerdeki illaç kuyruklarını hatırlattı.

EDEP YA HU!..

Bunları duyunca çıldırıyor ve ağzı bozuluyor. Sizin ağzınız ne kadar bozulursa bozulsun, bizim terbiyemiz buna müsait değil. Hacı Bektaş-i Veli'ne diyor, 'Eline diline beline hakim ol.' Sizi bilmiyorum, biz annemize saygı duymaya devam ederiz" dedi. Erdoğan, sağlıkla ilgili İstanbul'da yapacakarı hastaneler ile ilgili de bilgi verdi.

"KAFAYI BİZİM OĞLANA TAKTI"

Kılıçdaroğlu'nun askerlik ile ilgili açıklamalarına da değinen Erdoğan: "Ağzına askerliği doladı. Askerlik mesleği alakalı konuşuyor. Kafayı takmış benim oğluma. 'Ne olacak oğlu 21 gün askerlik yaptı' diyor. Kardeşim dövizli askerliği ben mi yaptım? Benim oğlum yurt dışındaysa, böyle bir hakkı doğmuşsa, o da gelmiş bu hakkı kullanmış. Burda bir suistimal mi var. Bu ne edep dışı davranıştır. Bundan prim elde edeceğini mi sanıyorsun?" dedi.

IĞDIR GEZİSİ'NDE AİLE ZİYARETİ

Erdoğan, Ağrı- Iğdır arasında 145 kilometre duble yol yaptıklarını ve Iğdır'daki mitinge bu yoldan gittiğini ve kendisini çok mutlu ettiğini belirtti. Dönüşte bir aileye uğradıklarını ve çay içmek istediklerini belirten Erdoğan, "Aileye ziyaret edeceğimizi söyeyince 'Gözüm üstüne' dediler. Böyle deyince biz de eve girdik. Aile, bizi rüyada gördüklerini söyledi. Aile geniş aile. Yan tarafta ahır var. Güzel de kokuyor. Ev Iğdır'ın merkezinde. Dedik ki, şehir merkezinde evleri olacağını ahırları meralara taşınacağını anlattık. Yine 'Başım gözüm üstüne' cevabını verdi.

KANALİSTANBUL

Kanalistanbul projesi ile ilgili Kılıçdaroğlu'nun eleştirilerine cevap veren Erdoğan,"Dedi ki Kanalistanbul projesinde insan yok. Arkadaşlarım dedi ki, 'Gemilerin yerine insan koysak'. O zaman da bay Kemal der ki, 'bu insanlar yüzme bilmiyor' der "dedi.

"BDP'YE MİLLETİMİZ EN GÜZEL CEVABI VERECEK"

Erdoğan, hükümet olarak ekonomide yaptıklarını, örneklerle anlattı. "Bu yapılanları görmek istemiyorlar" diyen Erdoğan, "Büyüyen Türkiye bu" diyerek konuşmalarına, "Beraber yürüdük biz bu yollarda..." şarkısını söyleyen Konuşmasının sonunda BDP'yi de eleştirdi. Erdoğan konuşmasını:"Bölücüleri peygamber ilan edenlerle işimiz olamaz" diyen Erdoğan, "Cuma namazını birlik beraberliğimizin simgesi olarak biliriz. Cuma namazını köyde kılmayız, ilçelere gideriz. Bu BDP, terör örgütü ayrılıkçılar, Diyarbakır Ulu Cami'inde cuma namazı kılınırken, bir kımsı göya namaz kılıyor, bir kısmı da arka tarafta seyrediyor. Bunlara bizim milletimiz en güzel cevabı verecek" şeklinde tamamladı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com