Başbakan, Danıştay Başkanı'nı neden koruyor?

Başbakan, Danıştay Başkanı'nı neden koruyor?
CHP Grup Başkanvekili Emine Ülker Tarhan, Danıştay Başkanı Hüseyin Karakullukcu hakkındaki iddiaları değerlendirirken, ''Başbakan, yargı etiğini ayaklar altına alan Danıştay Başkanı'nı neden korumaktadır?'' dedi.
Tarhan, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Karakullukcu ile ilgili medyada yer alan haberleri anımsattı.
 
Teknik ve fiziki takiple sürdürülen bir soruşturmanın söz konusu olduğunu belirten Tarhan, bu soruşturmanın içinde Gümrük ve Ticaret Bakanlığı müsteşarı ve yardımcısının, bazı yargıç ve cumhuriyet savcılarının, bir çok üst düzey gümrük görevlisinin adlarının geçtiğini ifade etti.
 
Tarhan, söz konusu soruşturmanın savcısının, ''soruşturmanın iktidar odaklarına kadar uzanması nedeniyle'' görevinden alındığını ve Edirne Savcılığı'na atandığını söyledi. Tarhan, Karakullukcu'nun arkasındaki gücün ve kirli olayların uzandığı yerin, Deniz Feneri davasında olduğu gibi özel yöntemlerle kapatılmaya çalışıldığını iddia etti.
 
Bu konuda Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a bazı sorular yöneltmek istediğini belirten Tarhan, şöyle devam etti:
 
''Yargı etiğini ayaklar altına alarak, araç içlerinde gizli saklı görüşmeler yaptığı iddia edilen, her nedense konuklarını iş yerinde ya da evinde değil, bir araçta kabul edip görüştüğü polis kayıtları ile iddia edilen bir Danıştay Başkanı'nı, Başbakan neden korumaktadır?
Başbakan'ın, ''bu iddiaların, kurumları ve başındakileri yıprattığını'' söylediği bazı odaklar var. Bu odaklar kimlerdir? Sayın Başbakan Emniyeti mi kastetmektedir? Bu odakların verdiği ve Başbakan'ın aldığı mesaj nedir? Yarın bir gün Hükümet'teki uzantılarının ses kayıtlarının da basına sızma ihtimali midir? Danıştay Başkanı'nın, bir zamanlar, ''Yok artık durdurmak'' dediği bazı dosyalar, bu tür dosyalar mıdır?
 
Tam da bu dönemde, yolsuzluk ve kirli ilişkilerin gündemde olduğu dönemde, iktidarın kendini ve yandaşlarını korumaya yönelik ve kendine özel yetkili mahkemeleri, yolsuzlukları örtme mahkemeleri kurmasının nedeni de bu mudur? Bu soruların yanıtını bekliyorum.''  (EAK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com