Başbakan Erdoğan Ağır Yüklendi

Başbakan Erdoğan Ağır Yüklendi
Başbakan Erdoğan, Baykal ve Bahçeli'ye yüklendi. Bakın Erdoğan iki muhalefet lideri için neler söyledi...
AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Sayın Baykal, sen Atatürkçü filan değilsin. Sen Atatürk üzerinden geçinenlerdensin" dedi.

Tekirdağ'da partisince Cengiz Topel Meydanı'nda düzenlenen mitingde yaptığı konuşmaya, iktidarları döneminde Türk Lirası'nın değer kazandığını anlatarak başlayan Erdoğan, alınan kararlara muhalefetin gösterdiği tepkilere değindi.

Bu çerçevede, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın, "Türk lirası dolar karşısında çok pahalı, çok değerli. Bunun değerini düşürmek lazım" dediğini savunan Erdoğan, "Şu hale bakın, şunların milliyetçiliğine bakın. Kendi parasının değerini düşürtmek istiyor.Sayın Baykal hadi sen başka yerlere git. Biz yolumuza aynen devam ediyoruz. Sen yanlış kılavuzlar bulmuşsun kendine. Sen o kılavuzları değiştir." dedi.

Konuşmasında MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye de seslenen Erdoğan, Bahçeli'nin "Her gittiği yerde aynı sözleri bozuk plak gibi tekrar ettiği" ifadesiyle "Güya AK Parti'ye çamur atıyor. Ben kürsüde sağa gidip MHP'yi, sola gidip CHP'yi eleştiriyormuşum. Sayın Bahçeli, CHP'den sana ne? Sen CHP'nin avukatı mısın? Bu muhabbetiniz ne? Bu dostluğunuz, işbirliğiniz nereden geliyor?" diye sordu.

DSP'lilerin bir zaman MHP için, "Katillerle aynı hükümette bulunmayı sindiremem" dediğine işaret ederek, "Sözün sahibi hayatta" diyen Erdoğan, sorusunu, "Günlerce özür beklediniz gelmedi. Ardında tıpış tıpış gittiniz hükümeti birlikte kurdunuz. Sayın Bahçeli bunu nasıl içine sindirdin? Bunu milliyetçi harekete, hareketin mensuplarına nasıl reva gördün?" diye sürdürdü.

Erdoğan, "Milliyetçilik lafla, sloganla olmuyor. Milliyetçilik başkalarının önünde el, pençe, divan durmakla olmuyor. El, etek öpmekle olmuyor" diyerek, Bahçeli'nin bazen AK Parti'yi bazen de CHP'li taklit ettiği iddiasıyla, "İnce giyerim ince" isimli Tekirdağ türküsünün sözlerini hatırlattı. Erdoğan, şöyle devam etti:

"-Derelerin çakılı, nereden aldın bu akılı? -Sayın Baykal bir yana, Sayın Bahçeli bir yana, -İkisinin resmini çıkarsınlar yan yana...Çünkü bunların birbirinden farkı yok. Bunların siyaseti de bir, dili de bir, üslubu da bir"

Eskişehir'li vatandaşın, kendisine verdiği nüfus cüzdanının ekmek ve şeker karnesi olarak kullanılan sayfalarını ve mührü Tekirdağ mitinginde de gösteren Erdoğan, "CHP bu. CHP yokluktur, CHP kıtlıktır. Ama ne diyor Sayın Baykal; 'Biz Atatürk'ün partisiyiz, biz cumhuriyetten daha eskiyiz' diyor. Sayın Baykal, sen Atatürkçü filan değilsin. Sen Atatürk üzerinden geçinenlerdensin. Oradan geçinenlerdensin. Hiç alakan yok." dedi.

Konuşmasının sonunda finansal krize karşı alınan son önlemleri anımsatan Erdoğan, "(Küresel krizden, finans krizden en az oranda etkilenen ülke olacağız) dedim. Onun için bazı tedbirler aldık" diyerek, bazı kalemlerde yapılan indirimlarla stokların eritilmesini istediklerini de sözlerine ekledi.

(aa)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com